Latvijas U-18 izlase PČ otrajā mačā piekāpjas Somijas vienaudžiem (VIDEO)

Otro spēli Vācijā notiekošajā U-18 pasaules čempionātā elites divīzijā svētdien aizvadīja Latvijas U-18 izlase, kas turnīra otrajā mačā ar 1:4 (1:1, 1:2, 0:1) atzina Somijas vienaudžu pārākumu un piedzīvoja pirmo zaudējumu pasaules čempionātā.

Somijas U-18 valstsvienība 12. minūtē atklāja mača rezultātu, kad precīzs bija Kaspers Haltunens, taču pirmās trešdaļas turpinājumā Latvijas U-18 izlase panāca izlīdzinājumu. Pirmā perioda izskaņā Dans Ločmelis realizēja mazākumā nopelnīto soda metienu un atjaunoja uz tablo līdzsvaru.

Diemžēl otrās trešdaļas sākumā somi nepilnu divu minūšu laikā divreiz pārspēja Latvijas U-18 izlases vārtsargu Deivu Rolovu un panāca 3:1. Ar precīziem metieniem pretinieku rindās izcēlās Jere Lasila un Elmeri Lākso.

Pēc nonākšanas iedzinējos ar divu vārtu starpību Latvijas U-18 valstsvienības galvenais treneris Oļegs Sorokins nolēma veikt vārtsargu maiņu, Rolova vietā laukumā sūtot Linardu Feldbergu, taču šāds solis nepalīdzēja mainīt spēles gaitu.

Pēdējās trešdaļas sākumā Haltunens pārspēja arī Feldbergu, izceļoties otro reizi mačā, un panāca 4:1. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās. Latvijas U-18 izlasei pēc pārsteidzošās uzvaras čempionāta ievadā pār Zviedrijas valstsvienību pret Somijas vienaudžiem nācās samierināties ar zaudējumu.

Latvijas U-18 izlasei grupu turnīrā vairs atlikusi tikai viena spēle. Sorokina vadītā komanda to aizvadīs otrdien pret Šveices vienaudžiem, kas turnīra pirmajā mačā ar 2:6 piekāpās Somijas valstsvienībai.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF