Golubovičs: Sieviešu hokeja līmenis turpina augt visā pasaulē

Latvijas sieviešu hokeja valstsvienība piektdien noslēdza dalību pasaules čempionāta otrās divīzijas A grupā. Dāmu izlases galvenais treneris Miks Golubovičs pēc turnīra dalījās pārdomās par pēdējo cīņu pret Lielbritāniju (0:4) visu turnīru kopumā.

Izšķirošajā spēlē par vietu elitē Latvijas izlase piektdien ar rezultātu 0:4 (0:1, 0:0, 0:3) kapitulēja Lielbritānijas komandai, iegūstot otro vietu. Savukārt Lielbritānija izcīnīja ceļazīmi uz pirmās divīzijas B grupu.

Sieviešu izlases galvenais treneris Miks Golubovičs: “Žēl, ka neizdevās uzvarēt pēdējo spēli. Uzskatu, ka meitenes bija motivētas izcīnīt panākumu. Lielbritānija darbojās ļoti pārliecinoši. Pretinieks vairāk kontrolēja spēles gaitu. Bija mums pāris momenti vairākumā. Kaut kur varbūt arī nedaudz nepaveicās.

Vairākums mums piekliboja visa turnīra gaitā. Domāju, ka tas ir saistīts ar fizisko sagatavotību. Sezonas laikā ir jābūt augsta līmeņa treniņiem un spēlēm. Tas palīdzēs sagatavoties šāda veida sacensībām.

Ja kopumā atskatāmies uz turnīru, tad jāsaka, ka pārsteidza Spānija, Lielbritānija un Taivāna. Mums sabiedrībā ir radies maldīgs priekšstats, ka šajās valstīs nav ledus halles, bet tā nav taisnība. Ieguldot laiku, enerģiju un resursus var sasniegt mērķus. Visas komandas bija ļoti motivētas. Uzskatu, ka sieviešu hokeja līmenis turpina augt visā pasaulē. Piecu līdz sešu gadu laikā, ieguldot darbu un palielinot spēlētāju skaitu, var sasniegt labus rezultātus. Ja izdosies pacelt vietējo līmeni, tad šīm hokejistēm būs iespēja spēlēt spēcīgos čempionātos. Tas savukārt dos ieguvumu arī Latvijas izlasei.”

Mikam Golubovičam darbā ar sieviešu izlase šajā pasaules čempionātā asistēja Laila Dekmeijere-Trigubova un Vladislavs Koniševs.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF

Komentāri (0)