Latvijas izlases treneri uzņems IIHF Slavas zālē

Somu treneris Petteri Nummelins, kurš ir viens no Latvijas izlases galvenā trenera Harija Vītoliņa palīgiem, tiks uzņemts Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Slavas zālē, liecina IIHF informācija.

51 gadus vecais somu speciālists profesionālo karjeru noslēdza 2018. gadā. Nummelinam ir milzīga pieredze Somijas izlases sastāvā. Bijušā aizsarga kontā ir pasaules čempionāta zelts, četras sudraba godalgas, kā arī divas bronzas medaļas. Tāpat soms ir izcīnījis sudraba medaļu olimpiskajās spēlēs.

Tikmēr klubu līmenī Nummelins ir izcīnījis Somijas čempiontitulu, bet divreiz triumfējis Šveices čempionātā. Viņa rēķinā ir arī vairākas individuālas balvas. Pēc spēlētāja karjeras beigām Nummelins strādāja Turku U-18 komandā, vēlāk trīs sezonas aizvadīja Norvēģijas augstākās līgas klubā “Storhammar”, bet pēdējās divas sezonas strādā Šveices augstākās līgas klubā “Ajoie” kā galvenā trenera asistents.

2023. gada pavasarī Nummelins kopā ar Latvijas izlasi pasaules čempionātā tika pie bronzas godalgām.

Paredzams, ka kopā ar Nummelinu šogad IIHF Slavas zālē uzņems arī čehus Jaromiru Jāgru un Jaroslavu Pouzaru, zviedru Keniju Jonsonu, slovāku Igoru Libu, amerikānieti Natāliju Dārvicu un kanādiešus Raienu Smitu un Melu Deividsoni.

 

 

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)