Latvijas izlase spēlē pārliecinoši un iekļūst 2026. gada OS (VIDEO)

Šovakar kvalifikācijas turnīrā 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Latvijas hokeja izlase ar rezultātu 5:2 (2:1, 3:0, 0:1) apspēlēja Francijas valstsvienību un izcīnīja ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm!

Spēles pašā sākumā Latvijas izlasei nācās piedzīvot aukstu dušu – pretinieki pārtvēra Kristiāna Rubīna piespēli laukuma vidusdaļā, aizskrēja pretuzbrukumā un Šarls Bertrāns jau 21. sekundē atklāja spēles rezultātu.

Izlīdzinājumu gan ilgi nenācās gaidīt, jo sestajā minūtē Eduards Tralmaks pretinieku zonā izmantoja aizsarga kļūdu, pārtvēra ripu un vienatnē izrēķinājās ar Kventinu Papijonu.

Nepilnas trīs minūtes vēlāk Latvijas izlase vairākumā neizšķērdēja iespēju izvirzīties vadībā, kad Roberts Bukarts ar spēcīgu plaukstas metienu panāca 2:1.

Otro spēles trešdaļu pavisam veiksmīgi sāka mūsu hokejisti un ar teicamu meistarstiķi izcēlās Rodrigo Ābols – lielisks gājiens uz vārtiem un rezultāts 3:1.

90 sekundes pēc Ābola vārtu guvuma Mārtiņš Dzierkals pretinieku zonā parādīja savu meistarību un guva ceturtos Latvijas izlases vārtus.

Lai gan lielākoties pārsvarā piederēja Latvijai, perioda izskaņā Francijas hokejisti uzlaboja savu sniegumu. 28 sekundes pirms otrā pārtraukuma gan vēlreiz mūsu spēlētāji iepriecināja līdzjutējus – Kristiāns Rubīns devās uz vārtiem un iestūma vārtos gan ripu, gan pretinieku vārtsargu.

Trešo mača nogriezni abas komandas iesāka mierīgāk, vēlāk arī apmainoties ar bīstamiem momentiem.

Francijas hokejisti gan pašā spēles izskaņā spēja samazināt rezultāta starpību līdz divām ripām, vārtus gūstot Stefanam Da Kostam, taču spēles iznākumu tas nemainīja un Latvijas izlase iekļuva 2026. gada olimpiskajās spēlēs!

Kristers Gudļevskis atvairīja 17 no 19 pretinieku metieniem, bet Kventins Papijons tika galā ar 31 no 36 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts vārtsargs Kristers Gudļevskis, bet pretinieku rindās šo godu nopelnīja uzbrucējs Pjērs-Eduārs Belemārs.

Olimpiskajā kvalifikācijā no 29. augusta līdz 1. septembrim Rīgā savā starpā tikās Latvijas, Francijas, Slovēnijas un Ukrainas izlases.

Grupas uzvarētāji Latvijas valstsvienība ieguva vienīgo ceļazīmi uz 2026. gada olimpiskajām spēlēm, kas norisināsies Itālijas pilsētās Milānā un Kortīnā d’Ampeco.

Iepriekš Latvijas izlase 2013. un 2021. gadā apspēlēja Francijas valstsvienību, iekļūstot attiecīgi 2014. gada Soču un 2022. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.