Latvijas izlase ielaiž jau 52. sekundē un iesāk PČ ar sauso zaudējumu kanādiešiem (VIDEO)

Šovakar Latvijas hokeja izlase pirmajā 2023. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra mačā ar rezultātu 0:6 (0:2, 0:2, 0:2) piekāpās Kanādas valstsvienībai.

Spēli daudz aktīvāk iesāka Kanādas hokejisti un jau pirmā perioda 52. sekundē Losons Krauss ieraidīja ripu starp Ivara Punnenova kājsargiem, atklājot mača rezultātu.

Piektajā minūtē Makenzija Vīgara metienu no zilās līnijas pielaboja Skots Lotons, kurš dubultoja viesu pārsvaru. Pēc šī vārtu guvuma Punnenovs tika nomainīts un Latvijas valstsvienības vārtos stājās Artūrs Šilovs.

Pēc neitralizēta mazākuma Latvijas izlase jau vairākas reizes saasināja situāciju Kanādas zonā. Uz šo spiedienu atbildēja Kanādas valstsvienība – kapteinis Tailers Tofoli trāpīja pa vārtu pārliktni.

Latvijas izlase tuvāk vārtu guvumam nonāca perioda otrajā pusē, kad Rūdolfs Balcers pielika nūju Jāņa Jaka metienam, taču pārtraukumā mūsu hokejisti devās ar divu vārtu deficītu.

Otrās trešdaļas sākumā lielisku iespēju vārtu priekšā nespēja izmantot Rodrigo Ābols. Turpinājumā vairākas reizes veiksmīgi vārtos darbojās Artūrs Šilovs.

Devītajā minūtē gan kanādiešiem izdevās palielināt pārsvaru līdz trim ripām – Makenzijs Vīgars ar plaukstas metienu pārspēja Šilovu, kurš tika aizsegts un ripu neredzēja.

Uzreiz pēc vārtu zaudējuma Kārļa Čukstes raidījums no zilās līnijas norībināja pretinieku vārtu stabu, taču ripa neielidoja vārtos.

Pavisam neveiksmīgi Latvijas izlase zaudēja vārtus 16. minūtē, kad no aizvārtes pa Šilova ekipējumu meta Semijs Blejs, kurš panāca rezultātu 4:0 viesu labā.

Trešā mača nogriežņa sākumā lielisku vārtu gūšanas iespēju nerealizēja Andris Džeriņš, kura metiens atsitās pret vārtu stabu un izlidoja ārpus laukuma. Perioda vidū vairākas labas iespējas izveidoja Latvijas izlase, ilgstoši pieturot ripu pretinieku zonā. Pēc tam glābt mūsu komandu gan nācās Artūram Šilovam.

14. minūtē Makenzijs Vīgars no zilās līnijas atdeva fantastisku piespēli vārtu priekšā esošajam Džo Veleno, kurš ievirzīja ripu Latvijas valstsvienības cietoksnī. Nepilnas divas minūtes vēlāk Džeks Makbeins pirmais tika pie ripas Latvijas izlases vārtu priekšā un panāca rezultātu 6:0.

Mūsu hokejistiem vārtus tā arī neizdevās gūt un Latvijas pārstāvji pasaules čempionātu iesāka ar smagu zaudējumu.

Ivars Punnenovs pirms nomaiņas atvairīja trīs no pieciem Kanādas izlases metieniem, bet Artūrs Šilovs tika galā 20 no 24 atlikušajiem raidījumiem. Semjuels Montembo apstādināja visus 23 Latvijas valstsvienības raidījumus.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts uzbrucējs Miks Indrašis, taču kanādiešu rindās ar vislabāko sniegumu izcēlās aizsargs Makenzijs Vīgars.

Latvijas hokeja izlase nākamo maču aizvadīs jau rītdien, kad plkst. 20:20 krustos nūjas ar Slovākijas hokejistiem. Tikmēr kanādiešiem nākamais mačs paredzēts 14. maijā plkst. 12:20 pret Slovēnijas valstsvienību.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.