Latvijas izlase atspēlējas no 0:2, bet papildlaikā zaudē Somijai

Latvijas hokeja izlase šovakar “Arēnā Rīga” pirmajā pārbaudes spēlē ar rezultātu 2:3 (0:2, 1:0, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Somijas valstsvienībai.

Mača 13. minūtē Pekka Jormaka pēc teicamas piespēles no aizvārtes realizēja vairākumu un atklāja rezultātu. Piecas minūtes līdzīgu scenāriju atkārtoja Patriks Puistola, kurš dubultoja somu pārsvaru pēc perspektīvā Konstas Heleniusa piespēles.

Otrās trešdaļas piektajā minūtē Oskars Lapinskis uzreiz pēc uzvarēta iemetiena ieraidīja ripu Somijas vārtos, panākot 1:2. Somija lielu perioda daļu pavadīja Latvijas aizsardzības zonā.

Trešā perioda ievadā aizsargs Roberts Kaļķis ar spēcīgu metienu ieraidīja ripu tālajā Somijas vārtu stūrī, panākot izlīdzinājumu.

Papildlaikā uzvaru Somijai atnesa Sebastians Repo, kurš ceturtajā minūtē pārspēja Punnenovu.

Latvijas vārtus sargāja Ivars Punnenovs, kurš tika galā ar 24 no 27 metieniem. Somijas vārtu drošība tika uzticēta Lassi Lehtinenam, kurš atvairīja 19 no 21 metiena.

Par Latvijas labāko spēlētāju tika atzīts Oskars Lapinskis.

Jau rītdien, 11. aprīlī, abas valstsvienības spēkosies atkārtoti. Mača sākums plkst. 19.30.