Latvijas izlase aizvada varonīgu cīņu, taču spēlēs par bronzas medaļu (VIDEO)

Šodien Latvijas hokeja izlase 2023. gada pasaules hokeja čempionāta pusfināla mačā ar rezultātu 2:4 (1:0, 1:1, 0:3) piekāpās Kanādas valstsvienībai, kā rezultātā nāksies aizvadīt cīņu par bronzas medaļām.

Pirmā perioda sākumā abas komandas apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem – Daugaviņš izpildīja metienu pa Kanādas vārtiem, bet Latvijas cietoksni apdraudēja Morgans Barons.

Kanādieši mača ievadā gan uzbruka vairāk, taču pirmie mača rezultātu atklāja latvieši, kad astotajā minūtē Riharda Bukarta atlēkušo metienu vārtos ieraidīja Dans Ločmelis.

Vēlāk kanādieši turpināja spiedienu uz Šilova vārtiem, bet Dans Ločmelis ātrā pretuzbrukumā izveidoja vēl vienu momentu pie pretinieku vārtiem. Perioda beigās ļoti bīstamu metienu izdarīja Miks Indrašis, taču dubultot pārsvaru neizdevās.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijas izlase saņēma iespēju nepilnu minūti spēlēt piecatā pret trim kanādiešiem, taču iespēju izmantot nesanāca.

Perioda vidū pēc veiksmīgas mazākuma neitralizācijas Deniss Smirnovs nonāca lieliskā vārtu gūšanas pozīcijā, bet ripa trāpīja pa pretinieku aizsarga nūju.

Vēlāk Kanādas uzbrucējs Ādams Fantili vairākumā trāpīja pa Latvijas vārtu stabu. Nedaudz pēc tam divu minūšu noraidījumu ātri vien nopelnīja divi spēlētāji katrā komandā un uz brīdi norisinājās spēle trijatā pret trim.

Vairākumā lielisku iespēju vārtu priekšā neizmantoja Rodrigo Ābols, bet 16. minūtē pēc neveiksmīga ripas atlēciena rezultātu izlīdzināja Semjuels Blejs.

Ilgi gan rezultāts nepalika vienlīdzīgs, jo vien minūti vēlāk Rūdolfs Balcers veiksmīgi apspēlēja Makenziju Vīgaru un ar asu metienu pārspēja Semjuelu Montembo.

Perioda noslēgumā spēlē četratā pret četriem kanādieši sagrieza pamatīgu karuseli Šilova vārtu priekšā, taču precīzi spēlēja mūsu vārtsargs.

Trešā mača nogriežņa sākumā pavisam neveiksmīgi vārtus ielaida Latvija – Džeks Kvins no asa leņķa trāpīja pa Šilova aizsargmasku un izlīdzināja rezultātu.

Kanādas valstsvienība trešdaļas vidū spēja izvirzīties vadībā, kad talantīgais Ādams Fantili apspēlēja Ralfu Friebergu un šāva ripu vārtos.

Pamatlaika beigās mazākumā nonāca Latvijas izlase, kur atkal lieliski mūsu komandu glāba Šilovs. Kanādas valstsvienības uzbrucējs Skots Lotons gan no viduszonas ieraidīja ripu Latvijas vārtos un pielika punktu spēlei.

Artūrs Šilovs atvairīja 32 no 35 Kanādas izlases metieniem, bet Semjuels Montembo tika galā ar 20 no 22 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Spēle par bronzas medaļu paredzēta jau rīt plkst. 15:20, kur mūsu komanda spēlēs pret ASV un Vācijas mača zaudētāju.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.