Latvija cīnās varonīgi, taču paliek ārpus ceturtdaļfināla (VIDEO)

Latvijas hokeja izlase Somijā notiekošajā pasaules čempionātā aizvadījusi noslēdzošo grupu turnīra spēli, kurā ar rezultātu o:1 (o:0, 0:1, 0:0) atzina Zviedrijas valstsvienības pārākumu.

Latvijas izlasei šodien vārtus sargāja Artūrs Šilovs, bet Elvis Merzļikins palika ārpus pieteikuma, jo iedzīvojies savainojumā, kura dēļ viņš nepiedalījās arī vakardienas treniņā.

Pirmais periods pagāja līdzīgā cīņā, bīstamākus momentus pat izveidojot Latvijas izlasei. Neskatoties uz to, ka zviedri izpildīja vairāku metienu – 14 pret 9. Latvijai bija iespēja arī spēlēt vairākumā, kura gan netika izmantota.

Arī otrais periods iesākās līdzīgā manierē, nedaudz aktīvākiem esot Zviedrijas hokejistiem. Taču 7. minutē mūsējie atkal tika pie iespējas spēlēt pieciem pret četriem laukuma spēlētājiem. Diemžēl arī šis vairākums īpaši neatšķīrās no pirmā un pretinieku vārtus nopietni apdraudēt tā arī neizdevās.

Bija arī viena strīdīga epizode, kurā tika nogāzts Ronalds Ķēniņš, taču tiesnešu svilpe klusēja.

Neilgi pēc mazākuma izciešanas zviedri aktivizējās, aizskrienot ātrajā uzbrukumā 2 vs 1, taču mūsu komandu glāba Šilovs. Bet jau pāris minūtes vēlāk Artūrs Kulda saņēma pirmo noraidījumu Latvijas izlasei. Jau pirmajā uzbrukumā divas reizes komandu glāba Šilovs, bet tomēr pretinieki panāca savu – 1:0 un realizēts vairākums.

Uzreiz pēc vārtu zaudējuma Latvija metās uzbrukumā, Jānim Jakam trāpot pa vārtu stabu. Aktivizēšanās nāca par labu, Zviedrijas hokejistiem kļūstot aizvien nervozākiem, kas ļāva Latvijai trešo reizi mačā spēlēt vairākumā. Lielisks metiems padevās Ņikitam Jeļisejevam, bet zviedru vārtsargs glāba savu komandu.

Perioda izskaņa gan Latvijai bija neveiksmīga, jo pie divām minūtēm par klupināšanu tika Šilovs.

Trešais periods iesākās ar bīstamu zviedru uzbrukumu, taču atkal vārtos veiksmīgi darbojās Šilovs un beigās mazākums tika izturēts. Lai arī tieši mūsu hokejistiem bija vairāk nepieciešams izcīnīt uzvaru, tomēr vairāk ar ripu perioda pirmajā pusē darbojās zviedri. Pēc nospēlētām 11 minūtēm metienu attiecība bija 7:0 par labu pretiniekiem…

Tuvujoties pamatlaika noslēgumam, latvieši aktivizējās un izveidoja vairākas bīstamas situācijas. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Šilovs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču arī šie centieni vēlamo rezultātu nedeva. Beigās zaudējums ar 0:1.

Līdz ar šo neveiksmi Latvija neiekļuva ceturtdaļfinālā un ir ierindojusies piektajā vietā grupā, kas, visticamāk, visā turnīrā varētu dot 10. vietu 16 komandu konkurencē.

Situāciju turnīra tabulā var aplūkot šeit.

Latvijas izlases sastāvs 2022. gada pasaules čempionātam:

Vārtsargi – Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Artūrs Šilovs (Abotsfordas “Canucks”, AHL), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA);

Aizsargi – Jānis Jaks (“Sochi”, KHL), Kārlis Čukste (Lahti “Pelicans”, Somija), Kristaps Sotnieks (Rīgas “Dinamo”, KHL), Roberts Mamčics (“Linkoping”, Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Kulda (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Kristaps Zīle (“Orebro”, Zviedrija), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice);

Uzbrucēji – Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, NHL), Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas “Škoda”, Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vitkovices “Ridera”, Čehija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Hawks”, Austrija), Rihards Marenis (Noršēpingas “Vita Hasten”, Zviedrija2), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice),  Oskars Lapinskis (Langnavas “Tigers”, Šveice), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Klāvs Veinbergs (“Zemgale”/LLU), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Nikolajs Jeļisejevs (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija2).

Autors: Roberts Ūdris Avots: Hokeja ziņas