Ķēniņš: Tiesneši nedaudz noraka spēli

Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš pēc mūsu valstsvienības piedzīvotā zaudējuma pasaules čempionāta otrajā mačā pret turnīra mājinieci un pašreizējo olimpisko čempioni Somiju sarunā ar žurnālistiem atskatījās uz aizvadīto maču.

Jau vēstījām, ka Latvijas valstsvienība otrajā pasaules čempionāta mačā dramatiskā cīņā ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās vienai no grupas favorītēm Somijai un piedzīvoja otro zaudējumu divās aizvadītajās turnīra spēlēs. Vienīgos vārtus mūsējo labā pret somiem guva Rūdolfs Balcers.

”Es domāju, vakardienas sākumu ar šodienu nevar salīdzināt,” pēc mača pret Somiju atzina Ķēniņš. ”Mums ir jauns kolektīvs. Mēs visi kopā ejam uz priekšu. Domāju, ka mēs šodien aizvadījām solīdu maču. Jāaizmirst šis mačs un jāiet uz priekšu.”

Ķēniņš slimības dēļ nepiedalījās Latvijas izlases pēdējā pārbaudes mačā pret Kazahstānas valstsvienību, taču norādīja, ka ar viņu viss esot kārtībā. ”Pirmais mačs bija tāds nedaudz pagrūts. Vajadzēja, lai viss iznāk no tām plaušām. Tagad jau ir daudz vieglāk.”

”Es domāju, ka tāpēc, ka daudz nebija sen spēlējuši. Sezona ir beigusies ātrāk. Ir grūti,” iemeslu snieguma atšķirībai mačos pret ASV un Somijas izlasēm minēja Ķēniņš. ”Nevar salīdzināt pārbaudes spēles un pasaules čempionāta mačus. Tādi kā somi vai amerikāņi ir spēlējuši daudz. Viņiem ir vieglāk ieiet [ritmā].”

Pieredzējušais uzbrucējs piekrita, ka mačā pret Somiju izdevās izpildīt spēles plānu un norādīja, ka viņaprāt, pēdējās pamatlaika minūtēs tiesnešiem nevajadzēja Latvijas valstsvienību atstāt mazākumā. ”Es uzskatu, tas [noraidījums] bija no tiesnešu puses tāds nevajadzīgs. Viņi nedaudz noraka to spēli, bet paši vainīgi esam. Tā notiek spēlē. Mums jāizmanto vairāk vairākumi un jāmēģina iemest golus.”

Autors: Rainers Rogs Avots: LTV7

Komentāri (0)