Kalvītis par mūsu ziemeļamerikāņiem un eiropiešiem play-off izcīņā

Rūdolfs Kalvītis, Hokejazinas.com
Rūdolfs Kalvītis | Foto: LHF

Latvijas hokeja izlases ģenerālmenedžeris Rūdolfs Kalvītis sarunā ar medijiem pastāstīja par izlases gatavošanos pasaules čempionātam, kā arī ieskicēja, cik liela iespēja valtsvienības rindās redzēt hokejistus, kuri ikdienā spēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Latvijas izlase 1. aprīlī uzsāka gatavošanos pasaules čempionātam, kas šogad norisināsies Čehijā. Ceturtdien izlase aizvadīja pirmo pārbaudes spēli ar Austriju, bet piektdien abas izlases tiksies atkārtoti. Kamēr hokejisti, kuriem sezona tikko beigusies, pamazām sāk pievienoties treniņiem, citi vēl aizvada izslēgšanas spēles.

Jāteic, ka dažus spēlētājus savainojumu dēļ izlasē šajā pavasarī neredzēsim. Palīdzēt valstsvienībai nevarēs aizsargi Kristiāns Rubīns, Nauris Sējējs un Miks Tumānovs, kā arī uzbrucējs Georgs Golovkovs.

“Mēs ļoti cerējām, ka viņi varēs spēlēt, bet mums ir virkne ar spēlētājiem, kuri varēja pievienoties treniņiem, un šī viņiem ir liela iespēja. Piemēram, Robertam Kaļķim, Sandim Smonam un Markusam Komulam – viņi saņēma iespēju sevi pierādīt. Drīzumā izlasei pievienosies aizsargs Ralfs Freibergs, bet vēl vairāki hokejisti aivada izslēgšanas spēles Eiropā. Kad viņi noslēgs tās, tad skatīsimies, kuri būs nepieciešami valstsvienībā.

Ar latviešiem, kuri spēlē Ziemeļamerikā, mums norit komunikācija, taču šobrīd, piemēram, Zemgum Girgensonam un Bufalo “Sabres” turpinās saspringta cīņa par iekļūšanu play-off. Kad noslēgsies regulārā sezona, tad būs skaidrība, kuri hokejisti pievienosies izlasei.

Elvis Merzļikins pats ir izrādījis interesi par izlasi un bieži jautā, kuri spēlētāji vēl būs, kādi ir izlases plāni un tamlīdzīgi. Viņš nevar sagaidīt, kad varēs pievienoties izlasei un atkal sevi pierādīt. Mēs Elvi gaidām. Lai viņam izdodas sezonas izskaņa! Viņš sacīja, ka pēc sezonas beigām diezgan īsā laikā plāno būt Latvijā,” piebilda Rūdolfs Kalvītis.

Atgādināsim, ka nesenajā sarunā ar Hokejaziņām Kalvītis norādīja, ka Ziemeļamerikā spēlējošie latvieši kopumā pozitīvi raugās uz dalību šī gada pasaules čempionātā un, citējot ģenerālmenedžeri, – “šogad neviens izlasei atteicis nav”.

 

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)