Groms: Starplaikos bija interesanti paskatīties, kas notiek apkārt

Latvijas hokeja izlases video treneris Pēteris Groms intervijā laikrakstam “Latvijas Avīze” dalījās ar savām pārdomām par 2023. gada pasaules hokeja čempionātā iegūtajām bronzas medaļām.

Groms atklāja, ka čempionāts bijis ļoti emocionāls, kā arī, ka citi panākimi šim nestāv blakus. Treneris uzskata, ka komanda ar katru spēli ar katru spēli kļuvusi pārliecinošāka un tas pats bijis redzams arī ar līdzjutēju atbalstu.

Spēciālists vēsta, ka galvenais treneris Harijs Vītoliņš vairāk norāda uz spēlētāju pozitīvajām darbībām, nevis kļūdām, kā arī, ka iepriekšējie izlases treneri video skatījušies vairāk, nekā Vītoliņš. Tāpat, Vītoliņa taktika vairāk vērsta uz uzbrukumu un komanda viduszonā spēlē pasīvāk – pie Boba Hārtlija spēlētājiem bija jāskrien pa visu laukumu.

“Nav tā, ka visas 60 spēles minūtes es skatos tikai uz laukumu, jo datorā ir jāveic kādas atzīmes, ātrs pieraksts. Ja brīdī, kad esi nolaidis acis uz datora ekrānu un atskan liels troksnis, tad saproti, ka kaut kas svarīgs ir noticis. Tāpat starplaikos bija interesanti paskatīties, kas notiek apkārt, kā cilvēki priecājas, bučojas pēc iemestiem vārtiem,” komentēja Groms.

Tāpat, speciālists atklāja, ka gan pārtraukumos, gan spēles laikā notiek aktīva komunikācija ar treneru soliņu – šogad ar Lauri Dārziņu, kuram spēles laikā bija jāvelk austiņas.

“Šis bija otrais čempionāts abiem kopā, bet ne pēc kārtas, jo pērn ar mani sēdēja vārtsargu treneris Juris Klodāns, savukārt Raimonds bija 2021. gadā Rīgā. Kā sadalās darbi? Es pārsvarā taisu spēli datorā, atzīmēju metienus, iemetienus, visu pēc kārtas. Savukārt otrs seko līdzi jebkurai pretinieku ieiešanai zonā, vai viss bijis kārtībā, lai pēc tam, ja tiek ielaisti vārti, uzreiz varam pateikt, bija zona vai nebija, ņemt vai neņemt trenera izaicinājumu, jo tad ir tikai 40 sekundes laika, lai pieņemtu lēmumu. IIHF piedāvā sistēmu, kurā ir visas kameras un no visiem leņķiem var redzēt, kas īsti notiek. Strīdīgās situācijās Raimonds ir tas, kas skatās un pirmais reaģē, ja ir kaut kas aizdomīgs,” Groms ziņoja par sadarbību ar trenera asistentu Raimondu Vilkoitu.

Tāpat, Groms sprieda, ka darbs ir diezgan mežonīgs, jo spēļu ir daudz un jāpaspēj analiēt visu pretinieku video, tāpēc arī nākas sekot līdzi visām spēlēm: “Interesanta situācija bija ar otru pusfināla maču starp ASV un Vāciju, jo tobrīd nezināju, kurai komandai vairāk pievērst uzmanību. Kad amerikāņi bija vadībā ar 2:0, pie sevis domāju – tad nu mums par bronzu būs Vācija, bet pēkšņi ir 2:2. Papildlaikā visu laiku uzbrūk ASV, Vācija pārsvarā aizsargājas, bet uzvar. Šādos gadījumos labā ziņa gan ir tāda, ka vienas komandas uzbrukums ir otras komandas aizsardzība. Pēc mača palūdzu treneriem stundiņu laika, lai visu sagatavotu, un tajā pašā vakarā viņi jau varēja to video izpētīt.”

Groms ar Latvijas izlasi strādā kopš 2015. gada. Iepriekš strādājis ar Rīgas “Dinamo” un Omskas “Avangard” komandās Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), bet šosezon video treneris darbojā ar “Zemgale/LBTU” vienību, kā arī Latvijas U-20 hokeja izlasi.

Hokejazinas.com” iepriekš ziņoja, ka Latvijas hokeja izlase 2023. gada pasaules čempionātaspēlē par bronzas medaļu ar rezultātu 4:3 papildlaikā izcīnīja uzvaru pār ASV komandu. Latvijas valstsvienība aizvadīja labāko turnīru tās vēsturē. Iepriekš labākais sasniegums izlasei bija septītā vieta, ko izdevās sasniegt jau pirmajā A grupas čempionātā 1997. gadā.

Čempionātu Latvijas izlase sāka ar zaudējumu Kanādas un Slovākijas izlasēm, bet izcīnīja piecas uzvaras atlikušajos grupu turnīra mačos, pirmo reizi vēsturē apspēlējot Čehijas valstsvienību, kā arī pieveicot Norvēģijas, Slovēnijas, Kazahstānas un Šveices komandas.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase pārspēja Zviedrijas izlasi, bet pusfinālā sīvā cīņā piekāpās Kanādas vienībai.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisinājās no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņēma arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisinājās Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisinājās no 12. maija līdz 28. maijam.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Latvijas Avīze