Finanšu ministrija noraida LHF pieprasījumu Olimpisko spēļu kvalifikācijas finansēšanai

Finanšu ministrija (FM) otrdien noraidījusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) lūgumu finansēt Olimpisko spēļu kvalifikācijas rīkošanu.

IZM lūdza piespriest finansējumu hokeja un basketbola valstsvienību dalībai Rīgā notiekošajos Olimpisko spēļu atlases turnīros. Ja Latvijas Basketbola federācijai tika piespriests finansējums 388 tūkstošu eiro apmērā, tad Latvijas Hokeja federācijai (LHF) tas ticis noraidīts.

Abām izlasēm bija plānots atvēlēt 815 751 eiro.

LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar portālu “Delfi” atklāja, ka šobrīd notiek aktīvs saskaņošanas darbs kopā ar IZM par 2026. gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra sagatavošanai nepieciešamā finansējuma piespriešanu.

Iepriekš Pļāvējs atklāja, ka turnīra organizēšanai nepieciešami aptuveni 600 tūkstoši eiro, no kuriem valsts piešķīrusi 250 tūkstošus.

Rīga uzņems vienu no kvalifikācijas turnīra finālposmiem, kas notiks “Arēnā Rīga” no 29. augusta līdz 1. septembrim. Rīgas grupā kvalifikācijas turnīrā par ceļazīmi spēkosies Latvijas, Francijas, Slovēnijas un Ukrainas valstsvienības.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Delfi

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)