Fantastika – Latvija satriec Zviedriju un iekļūst pusfinālā! (VIDEO)

Šovakar Latvijas hokeja izlase 2023. gada pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) uzvarēja Zviedrijas valstsvienību un pirmo reizi vēsturē izcīnīja vietu pusfinālā.

Pirmā perioda otrajā minūtē Miks Indrašis nonāca lieliskā pozīcijā vārtu priekšā, taču izpildīja neprecīzu metienu. Nedaudz vēlāk Rūdolfs Balcers apzaga Aleksu Nīlanderu un vēlreiz apdraudēja Zviedrijas vārtus.

Turpinājumā zviedri ilgstoši pieturēja ripu Latvijas zonā, lieliski komandu glābjot Šilovam.

13. minūte Latvijas izlase spēja izvirzīties vadībā – Rihards Bukarts no aizvārtes piespēlēja vārtu priekšā esošajam Danam Ločmelim, kurš guva savus pirmos vārtus Latvijas izlases rindās.

Pirmā perioda beigās Zviedrijas izlase nopelnīja vairākumu un izveidoja vairākus bīstamus momentus, kurus gan izdevās neitralizēt.

Otro trešdaļu komandas iesāka līdzīgi, abām komandām vārtus īpaši neapdraudot.

Perioda vidū zviedri gan spēja panākt izlīdzinājumu – Timotijs Liljegrens ar spēcīgu plaukstas metienu no zonas vidus pārspēja Artūru Šilovu.

14. minūtē Rihards Bukarts lieliski apspēlēja zviedru aizsargu un izgāja lieliskā metiena pozīcijā, taču netrāpīja vārtos.

Trešdaļas noslēgumā Mārtiņš Dzierkals nopelnīja 5+20 minūšu noraidījumu par dūrienu ar nūju. Šo mazākumu gan izdevās izturēt.

Trešā mača nogriežņa ievadā Zviedrijas izlases uzbrucējs Karls Grundstrems šķietami ieraidīja ripu vārtos, taču nospēlēja ar augstu paceltu nūju un rezultāts palika neizšķirts.

Latvijas izlase gan spēja vēlreiz izvirzīties vadībā – Rihards Bukarts sestajā minūtē atspēlēja ripu atpakaļ Mikam Indrašim, kurš apmānīja pretinieku aizsargu un raidīja ripu virs Larsa Juhansona atsitamā cimda.

Latvijas izlase dubultoja pārsvaru 14. minūtē, kad Jānis Jaks vairākumā uzmeta ripu pa vārtiem, ko Juhansons nespēja savaldīt un tā ieslīdēja vārtos.

Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Renārs Krastenbergs gandrīz ieraidīja ripu tukšos zviedru vārtos no savas zonas, kā rezultātā tika nozīmēts viens no vairākiem pārmetieniem.

Latvijas izlase mača izskaņā spēlēja pašaizliedzīgi, spēja noturēt pārsvaru un izcīnīja vietu pusfinālā!

Artūrs Šilovs atvairīja 40 no 41 Zviedrijas izlases metiena, bet Larss Juhansons tika galā ar 12 no 15 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Pusfinālā Latvijas izlase iekļuvusi pirmo reizi turnīra vēsturē. Tāpat, pirmo reizi turnīrā izcīnītas sešas uzvaras, pie tam visas pēc kārtas. Tāpat, vien otro reizi čempionāta ietvaros pieveikta Zviedrija.

Latvijas valstsvienība sestdien plkst. 14:20 turpinās čempionātu pret Kanādu. Jāpiemin, ka turnīra ievadā kanādieši pieveica Latviju ar rezultātu 6:0

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.