Daugaviņš: Jaunie džeki pēdējās spēlēs pret ASV un Slovākiju deva vislielāko enerģiju komandai

Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” dalījies ar savām pārdomām par 2024. gada pasaules čempionātu.

Hokejazinas.com” jau vēstīja, ka Latvijas valstsvienība pēdējā grupu turnīra mačā ar 3:6 piekāpās ASV izlasei un turnīru noslēdza devītajā vietā.

”Pilnībā atslēgties droši vien nav reāli. Prātā jau ir nākamās domas par Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru augustā,” teica pieredzējušais Latvijas izlases uzbrucējs. ”Tagad jāsaved ķermeni kārtībā un jāievelk elpu. Tūlīt jau būs jāsāk trenēties un gatavoties nākamajiem turnīriem.”

”Vislielākais prieks ir par to, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, komandas raksturs nav mainījies. Mēs cīnījāmies viens par otru katrā epizodē. Liels prieks arī par jaunajiem džekiem, kuri pirmo gadu spēlēja pasaules čempionātā. Tā pieredze ir ļoti vērtīga viņiem. Tas mūs padarīs stiprākus. Jo vairāk mums būs debitantu, kuri iziet cauri šai gaļasmašīnai pasaules čempionātā, jo spēcīgāki mēs varam palikt nākotnē,” uzsvēra Daugaviņš.

”Viņi noteikti ir augsta līmeņa spēlētāji. Kā es jau teicu, šī pieredze viņiem šobrīd būs vissvarīgākā. Man liekas, ka četri no viņiem spēlēja koledžā, kas nav profesionāla līga. Ļoti reti notiek tā, ka izej uz vienas no pasaules visgrūtākajām skatuvēm un ielec uzreiz tā, ka no tevis gaida līdera cienīgu sniegumu. Es domāju, ka viņi ar katru spēli un katru dienu kļuva labāki. Pēdējās spēlēs pret ASV un Slovākiju jaunie džeki pa lielam deva vislielāko enerģiju komandai. Ar savu darbu viņi nopelnīja savus pirmos goliņus. Bija prieks par to,” Latvijas izlases debitantu sniegumu komentēja valstsvienības kapteinis.

”Jā, noteikti. Es atcerējos sevi. Es arī parasti mēģināju kaut kā uzvilkt sevi un visus pārējos apkārt. Viņam iekšā ir jauda. Martins to parādīja arī laukumā. Man liekas, ka nebija neviena pretinieka, kuram Martins garām paslidotu, neieliekot viņu bortā. Tādi spēlētāji ir vajadzīgi. Viņš to dara augstā līmenī,” debitantam Martinam Laviņam atzinīgus vārdus veltīja Daugaviņš. ”Man ir liels prieks, ka viņš tika pie iespējas pēdējos mačos uzspēlēt. Es domāju, ka viņi tagad katru dienu progresēs. Mums, vecajiem, nākamgad paliks grūtāk pret viņiem cīnīties par vietu sastāvā.”

Daugaviņš šajā turnīrā septiņos mačos guva četrus vārtus un atdeva trīs rezultatīvas piespēles, ar septiņiem punktiem kļūstot par Latvijas izlases rezultatīvāko spēlētāju. Pieredzējušais uzbrucējs tika atzīts par vienu no trīs Latvijas valstsvienības labākajiem spēlētājiem turnīrā.

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases sastāvs

Autors: Rainers Rogs Avots: Rīta Panorāma

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)