Daugaviņam Hat-trick, Latvijas izlase pēdējā pārbaudes spēlē pārliecinoši apspēlē Dāniju (VIDEO)

Pēdējo pārbaudes spēli, gatavojoties 2023. gada pasaules hokeja čempionātam, šovakar aizvadīja Latvijas izlase, kas izbraukumā ar 6:3 (3:0, 2:1, 1:2) apspēlēja Dānijas valstsvienību. Latvijas izlases rindās ar Hat-trick izcēlās Kaspars Daugaviņš.

Latvijas valstsvienība jau pirmajā trešdaļā guva trīs vārtus un ielika pamatus uzvarai. Daugaviņš devītajā minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, izvirzīja mūsējos vadībā (1:0), bet pēc nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm Kārlis Čukste dubultoja Latvijas izlases pārsvaru – 2:0. Pirmā perioda izskaņā Mārtiņš Dzierkals uz tablo panāca pārliecinošo 3:0.

Otrās trešdaļas ievadā Kristiāns Vejse, spēlējot skaitliskajā vairākumā, dāņiem vienus vārtus atguva (1:3), bet pamatlaika vidū Daugaviņš izcēlās ar saviem otrajiem gūtajiem vārtiem mačā un atjaunoja Latvijas valstsvienībai trīs ripu pārsvaru – 4:1. Pēc nepilnām divām ar pusi minūtēm Rodrigo Ābols vairākumā panāca jau 5:1.

Pēdējā trešdaļā mājinieki samazināja rezultāta starpību. Niklass Jensens 45. minūtē dāņiem atguva vienus vārtus (2:5), bet Niklass Andersens trešā perioda vidū panāca 3:5. Intriga gan izpalika –  56. minūtē Daugaviņš, esot precīzs vairākumā, noformēja sev Hat-trick un uzstādīja mača gala rezultātu – 6:3.

Daugaviņš šajā mačā izcēlās ar četriem (3+1) punktiem. Ābolam vārti un divas rezultatīvas piespēles, bet Ronalds Ķēniņš atzīmējās ar diviem (0+2) punktiem.

Latvijas izlases vārtus sargāja Ivars Punnenovs.

Pēc mača abas komandas aizvadīja arī papildlaiku un izpildīja pēcspēles metienu sēriju. Pagarinājumā un bullīšos Harijs Vītoliņš nolēma Latvijas valstsvienības vārtu drošību uzticēt Gustavam Dāvim Grigalam.

Papildlaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem, bet bullīšos mājinieki bija pārāki ar 3:2. Mūsējo rindās pēcspēles metienu sērijā precīzi bija Rihards Bukarts un Daugaviņš.

Pasaules čempionāts sāksies 12. maijā. Latvijas valstsvienība čempionāta pirmajā dienā (pulksten 20:20) krustos nūjas ar Kanādas hokejistiem. Vītoliņa vadītā komanda turnīra turpinājumā tiksies arī ar Čehijas, Šveices, Slovākijas, Norvēģijas, Kazahstānas un Slovēnijas izlasēm.

Autors: Rainers Rogs Avots: Metalligaen