Brancis par piesaisti valstsvienībai: Tā bija neatsverama pieredze

2023./2024. gada sezonā Latvijas Hokeja federācija (LHF) sāka īstenot projektu, kas nodrošināja jaunajiem hokeja treneriem iespēju pievienoties valstsvienībām Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) izlašu pārtraukumos.

Aizvadītajā novembra pauzē vairāki treneri ieguva pieredzi, strādājot pie dažāda vecuma Latvijas valstsvienībām. Pirmajā sezonas sasaukumā novembrī stažējās četri jaunie speciālisti – Edgars Brancis (nacionālajā valstsvienībā), Toms Bluks (U-20 izlasē), Sandis Grīnbergs (U-18 izlasē) un Edijs Brahmanis (U-16 izlasē).

“Esmu ļoti pagodināts un priecīgs par iespēju stažēties Latvijas valstsvienībā – tā bija neatsverama pieredze! Kaut arī tās bija tikai piecas dienas, es ļoti daudz iemācījos un ieguvu, un no pirmās dienas jutos kā mājās. Liels paldies visam trenera korpusam un federācijai par doto iespēju,” LHF sacīja Edgars Brancis.

Savukārt Toms Bluks, kurš palīdzēja galvenajam trenerim Artim Ābolam, uzsvēra iegūto pieredzi, vadot sapulces un analizējot video.

“Ļoti patika iegūtā pieredze. Iemācījos daudz jaunu lietu, piemēram, kā veiksmīgāk vadīt sapulces kopā ar video analīzi. Protams, ka mēs to darām arī savā klubā, taču bija daudz jaunu nianšu, kam valstsvienībā pievērš uzmanību. Noteikti vēlētos vēl kādu reizi šādi bagātināt savas zināšanas. Ļoti pozitīvi vērtēju šāda projekta realizāciju,” uzsvēra “Kurbads” kluba treneris Bluks.

“Puiši sabrauca no dažādām komandām. Bija interesanti paskatīties, uz ko tiek likti akcenti treniņprocesā, lai sakārtotu komandas spēli. Jāatzīmē, ka treniņnometne norisinājās tikai divas dienas. Man tā bija pirmā pieredze darbā ar kādu no izlasēm. Bija patīkami atrasties tādā kolektīvā – treneri, spēlētāji, apkalpojošais personāls. Visi bija pozitīvi un motivēti dot no sevis labāko šajā brīdī. Katrs šāds sabraukums ir ļoti svarīgs,” sacīja pie U-18 izlases piesaistītais Sandis Grīnbergs.

Savukārt Edijs Brahmanis novembra pauzē asistēja U-16 izlasē, un paralēli turpina joprojām aktīvās hokejista gaitas.

“Ļoti vērtīgi bija apgūt zināšanas par to, kā novērtēt spēlētājus, ja uz vienu vietu izlasē pretendē vismaz trīs hokejisti. Šobrīd pats strādāju ar 2009. gadā dzimušajiem spēlētājiem. Iegūtās zināšanas un iekrātā pieredze noteikti palīdzēs manā turpmākajā darbā ar šiem hokejistiem, lai viņi kļūtu vēl labāki, un, iespējams, tuvākajos gados pārstāvētu Latvijas izlases,” LHF lapā citēts Brahmanis.

 

Autors: Mārtiņš Lācis Avots: LHF

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)