Artis Ābols par U-20 izlasi: Apmācības process ir piņķerīgs, laiku prasošs

Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Artis Ābols sniedza komentāru par sagatavošanās procesu pirms došanās uz Baltijas kausa izcīņu.

“Hokejistiem jābūt koncentrācijai. Es uzreiz teicu, ka daži varbūt nav ar mani strādājuši, kā arī es neesmu ar viņiem. Varbūt ir kāds jauns vingrinājums, ko iepriekš nav pildījuši. Ja man visiem jāskaidro divas reizes, vai neiegaumēja kādu no vingrinājumiem pēc secības, tad ir jautājums uzmanībai. Treneris nedrīkst paļauties ar domu “gan jau viņi to zin”, es nāku ar domu, ka nezin. Šis ir apmācības process, tādēļ kādam var būt kādas neskaidrības. Piņķerīgs, laiku prasošs process.

Fokusējamies uz iemācīšanos spēlēt bez ripas. Diezvai kāds treneris var ātrā laika posmā iemācīt dabūt ripu vārtos. Mēs braucam uz pieaugušo turnīru, būsim vienīgā U-20 komanda. Mums būs divas spēles pēc kārtas. Domāju, ka ar ripu vairāk spēlēs pretinieki. Nesaku, ka mēs dodamies nobijušies, mums jābūt labiem spēlējot bez ripas, lai būtu izredzes.

Lai arī pretiniekos būs pieaugušo komandas, tās nav hokeja lielvalstis. Tai pat laikā būs [Eliti sasniegusī] Polija, cik man zināms, viņiem divi piecinieki būs gados jaunāki, bet divi no pamatsastāva hokejistiem. Varbūt tas būs nedaudz pietuvināts tam, kas mūs sagaida Zviedrijā. Līmenis un ātrums nebūs tik augsts, bet kaut kas uz to pusi.

Tagad mums nav Ziemeļamerikā spēlējošo hokejistu, tāpēc ir iespēja apskatīties citus spēlētājus, kam būs iespēja decembrī iekļūt sastāvā,” saka Ābols.

Intervijas laikā tika uzsvērts par kakla sargu izmantošanu, uz ko Ābols izteicās, ka U-20 hokejistiem tā ir obligāta prasība.

Latvijas U-20 izlase no 9. līdz 11. novembrim piedalīsies Baltijas kausā, kas norisināsies Polijas pilsētā Sosnovecā. Bez Latvijas U-20 komandas un mājinieces Polijas valstsvienības, kas nākamgad cīnīsies pasaules čempionāta Elites divīzijā, šajā turnīrā spēlēs arī Lietuvas un Igaunijas izlases. Kandidātu saraksts atrodams ŠEIT.

Šis Latvijas izlasei būs pēdējais turnīrs pirms pasaules čempionāta. Nākamais U-20 pasaules čempionāts Elites divīzijā no 26. decembra līdz 5. janvārim startēs Zviedrijas pilsētā Gēteborgā.

Latvijas U-20 hokeja izlases pretinieki pasaules čempionāta A apakšgrupā būs: Kanāda, Zviedrija, Somija un Vācija. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektā vietā esošā komanda spēlēs par palikšanu elitē.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LHF

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)