Ābols par spēli ar Slovākiju: Latvijas hokeja klasika

Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Artis Ābols, pēc zaudējuma Slovākijai (2:5) trešajā U-20 pasaules čempionāta spēlē, sniedza savu komentāru.

“Absolūti nav tas, ko mēs vēlējāmies. Bet, ja skatamies, kā mēs spēlējām, tad ieguvām praktiski maksimumu no šīs spēles. Sākām diezgan okei – guvām vārtus vairākumā. Bija pirms vārtu guvuma pāris epizodes, taču pietrūka meistarības, lai tos realizētu. Tas, ko teicām, strādāja. Pēc neilga brīža slovāki atspēlējās. Līdz otrā perioda komerciālajai pauzei spēle pajuka – septiņas minūtes līdz trešdaļas beigām. Izmantoju pauzi, lai paņemtu 30 sekunžu pārtraukumu, un sakārtotu spēli. Atlikušās septiņas minūtes bija labākās visā spēlē. Tā laikam ir Latvijas hokeja klasika. Kaut ko līdzīgu mēs redzējām Tamperē. Mūsu spēli varu klasificēt kā bailes uzvarēt vai bailes zaudēt. Tā ir psiholoģija.

Neteiktu, ka pietrūka emocijas. Pēc pirmsspēles sapulces man nepatika tas, ko redzēju. Savstarpēji runājām – ka tik atkal nav klasiskais variants bailes uzvarēt vai bailes zaudēt. Man grūti, ko piebilst. No pirmā iemetiena aizmirsām, kas laukumā jādara. Bullīši nav loterija. Tā ir meistarība un psiholoģija. Darels Dukurs teicami, aukstasinīgi guva vārtus, pārējiem pietrūka. Ieguvām punktu, tas tomēr ir labāk nekā nulle. Turnīrs vēl nav beidzies. Mums ir spēle pret Čehiju,” par spēli teica Ābols.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LHF