Ābols: Man nebija kauns atrasties uz soliņa

Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Artis Ābols, pēc zaudējuma Kanādai (2:5) pirmajā U-20 pasaules čempionāta spēlē, sniedza savu komentāru.

“Lai arī zaudējums, mēs parādījām, ka varam spēlēt. To es arī pateicu čaļiem ģērbtuvē. Atšķirībā no vakardienas pēdējām piecām minūtēm man nebija kauns atrasties uz soliņa”, pēc spēles  komentēja  Ābols.

Ābols sniedza komentāru par katru no aizvadītajām trešdaļām.

”Metienu pārsvars it kā bija Kanādai, taču mēs spēlējām strukturēti. Zinājām, ka lielāko spēles daļu būsim bez ripas, tāpēc bija jābūt strukturētiem, pacietīgiem un jāizmanto savi momenti. Domāju, ka aizsardzībā spēlējām labi, bet Patriks (Bērziņš) labi savāca aiz mūsu kļūdām un teicami izmantojām iespēju, kad Rainers Dārziņš nospēlēja tā, kā es to nevaru iemācīt. Raimonds Vītoliņš savāca savu spēlētāju un Dārziņš panāca 1:1.

Otrajā periodā zaudējām spēli. Nevaru teikt, ka mazākumā spēlējām slikti, taču ielaidām divus vārtus. Tas ir junioru hokejs, emocijas ņem virsroku. Savā zonā ir jāspēlē mierīgāk, jāatrodas metienu līnijā. Divi metieni no zilās līnijas un divi vārti.

Lielākais gandarījums ir par demonstrēto spēli noslēdzošajā trešdaļā. Tajā latvieši meta vairāk nekā kanādieši (metienu attiecība 15:14). ”Spēlējām saturīgu hokeju un trešajā periodā, pārmētājām viņus 15:14, guvām vārtus vairākumā, vajadzēja Silkalnam gūt vārtus, bet neviens nav spēlējis A divīzijā,” par katru periodu teica Ābols.

Par nākamo spēli pret Slovākiju, kas varētu būt vienīgā spēle, kuru Latvija var uzvarēt, vai aizķerties aiz punktiem, Ābols sniedza īsu komentāru.

”Jāspēlē līdzīgā stilā un jātic, ka varam.”

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LHF