Tartu paņem pirmo spēli, “Kurbads” lūkos uzvarēt nākamo

Aizvadītajā sestdienā Rumbulā Igaunijas “Coolbet” hokeja līgā tika aizvadīta pirmā finālspēle starp HK “Kurbads” un Tartu “Valk 494” komandām. Uzvaru ar 4:2 izcīnīja Igaunijas klubs, sērijā līdz trīs uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0. Sērijas otrā spēle 16. aprīlī norisināsies Tartu, “Hokejazinas.com” informēja Latvijas kluba pārstāvji.

Finālā iekļuva regulārās sezonas pirmās un otrās vietas īpašnieces. Tartu hokejisti pusfinālā divās spēlēs pārspēja Tallinas “Panter”, savukārt “Kurbads” sērijā ar 2-1 bija pārāks par Kohtla-Jarves “Everest”.

Tartu komandā šosezon spēlē arī daži latviešu hokejisti. Otro sezonu komandā aizvadīja aizsargs Jānis Brakšs, kurš gan sezonas laikā vairs pieteikumā nebija atrodams. Pēc dažiem mačiem “Olimp/Venta 2002” rindās Igaunijas klubam pievienojās aizsargs Andrejs Kostjuks, uzbrukumā viens no līderiem ir Miks Lipsbergs, bet bijušā Latvijas izlases vārtsarga Sergeja Naumova dēls Antons atbild par vārtu drošību.

Tieši lielā mērā pateicoties viņa sniegumam Tartu hokejisti pirmajā finālspēlē tika pie panākuma. Lai arī “Kurbads” uzbruka daudz un bīstami, Naumovs vairākkārt glāba savu komandu. Kā ierasts pēdējos mačos, “Kurbads” vārtus sargāja Uldis Čalpa.

Pirmie vadībā pirmajā trešdaļā izvirzījās viesi, bet Mārcis Zembergs parūpējās, lai halles pilnās tribīnes nedaudz vēlāk uzgavilētu – 1:1. Otrajā periodā viesi ne tikai atjaunoja vadību, bet arī palielināja pārsvaru līdz 3:1, iepriecinot kuplā skaitā atbraukušos līdzjutējus no Igaunijas. “Kurbads” brīžiem izveidoja ļoti bīstamus momentus, taču vārtu priekšā nebija neviena, kurš palīdzētu partneriem tikt pie otrajām iespējām pārspēt Naumovu. Trešajā periodā laukuma saimnieku pūles atspēlēties zināmā mērā dzisa, kad viesi trešdaļas pašā sākumā kuriozā veidā panāca 4:1. Jānis Puriņš nedaudz vēlāk guva otros vārtus, taču atspēlēties mājinieki nespēja, piedzīvojot pirmo zaudējumu finālā.

“Apsveicu Tartu komandu ar uzvaru. Šis bija kārtīgs fināls, kurā neiztika asumu un spēka paņēmienu. Kādā brīdī zaudējām iniciatīvu un pretinieks to spēja izmantot sev par labu. Labi nospēlēja Tartu komandas vārtsargs Antons Naumovs. Nespējām gūt vārtus, līdz ar to zaudējām pārliecību pār saviem spēkiem un atspēlēties mača laikā kļuva arvien grūtāk. Šī bija tikai pirmā finālsērijas spēlē, tādēļ viss vēl priekšā,” pēcspēles preses konferencē sacīja “Kurbads” treneris Lauris Bajaruns.

“Šī bija fināla cienīga spēle. Savā starpā tikās divas līdzīgas komandas un uzvarēja stiprākais. Abas komandas regulāro sezonu aizvadīja tā, lai savu labāko sniegumu parādītu tieši finālā. Redzējām, ka “Kurbads” izanalizēja mūsu spēli un nedaudz arī pamainīja taktiku. Savukārt mēs redzējām viņu spēles pusfinālā un bijām gatavi pirmajai spēlei Rīgā. Centāmies spēlēt savu spēli,” pēc mača izteicās Tartu komandas galvenais treneris Aleksejs Bogdanovs.

Autors: hokejazinas.com Avots: HK Kurbads