Špenglera kauss 16. reizi paliek Davosā

Šodien Davosā noslēdzās 95. Špenglera kausa izcīņa hokejā, kurā par uzvarētājiem kļuva mājinieki HC “Davos”.

Finālā HC “Davos” tikās ar Pardubices “Dynamo” hokejistiem un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 5:3. Šis bija Davosas 16. triumfs šajā turnīrā.

Pirmie vārtus pirmajā periodā guva “Dynamo” hokejisti, taču pēc trenera pieprasījuma tika skatīts video atkārtojums, kā rezultātā tika fiksēta aizmugure un vārtu guvums atcelts. Mirkli vēlāk Deniss Rasmusens Davosu izvirzīja vadībā – 1:0.

Otrā perioda vidū Enzo Korvi panāca 2:0, bet trīspadsmit sekunžu laikā Pardubice guva divus vārtus, izlīdzinot rezultātu 2:2. Pēc īsa brīža majinieki atjaunoja vadību, kad Klāss Dālbeks panāca 3:2.

Trešais periods iesākās ar diviem Davosas gūtiem vārtiem, kad precīzi bija Rasmusens un Jespers Olofsons. 5:2 deva salīdzinoši drošu pārsvaru mājiniekiem, bet atlikušajā laikā Jans Mandats vienus vārtus “Dynamo” rindās atguva.

Līdz ar 16. triumfu Davosas hokejisti panākuši Kanādas izlasi, kas arī Špenglera kausā uzvarējusi 16 reizes.

Iepriekšējo reizi Davosas klubs finālā spēlēja 2012. gadā, bet pie titula tika 2011. gadā, kad finālā ar 3:2 pārspēja Rīgas “Dinamo”.