Somijas komanda izcīna Čempionu hokeja līgas titulu

Čempionu hokeja līgas fināla spēlē Somijas komanda Tamperes “Tappara” ar 3:2 (2:0, 0:0, 1:2) apspēlēja Zviedrijas komandu “Lulea HF”.

Fināls, atšķirībā no iepriekšējām kārtām, tika aizvadīts līdz kādas komandas pirmajai uzvarai.

“Tappara” pirmoreiz vēsturē kļuva par Čempionu līgas titula ieguvējiem. 2022. gadā “Tappara” finālā piekāpās “Rogle”.

Mača otrajā minūtē Kristiāns Tanuss atklāja rezultātu. Sešas minūtes vēlāk Niko Ojamaki dubultoja Tamperes komandas pārsvaru. Trešā perioda sākumā Jori Lehtera guva uzvaras vārtus, panākot 3:0. Līdz perioda beigām “Lulea HF” centās panākt izlīdzinājumu, pa vārtiem gūstot Ērikam Gustavsonam un Juhani Tīrvainenam, taču izlīdzināt rezultātu neizdevās.

Turnīrs norisinās astoto reizi un katrā no tā fināliem spēlējusi Zviedrijas komanda. Sešos turnīros uzvaru izcīnījusi Zviedrijas komanda (četri tituli “Frolunda”, pa vienam “Lulea” un “Rogle”), taču divreiz triumfējušas Somijas komandas (2018. gadā Jiveskiles JYP un tagad “Tappara”).

Autors: Rems Ratņikovs Avots: CHL