Piparkūku laiks beidzies – šodien sākas Špenglera kauss

Spengler Cup, Hokejazinas.com
Špenglera kausa spēle 1938. gadā starp Davosas un Prāgas komandām | FOTO: Spenglercup.ch

Ar “Ambri-Piotta” un Pardubices “Dynamo” komandu dueli šodien sāksies tradiconālā Špenglera kausa izcīņa hokejā, kas norisināsies 95. reizi. Špenglera kausa spēles arī šogad būs redzamas turnīra oficiālajā Youtube kanālā,

Špenglera kauss ir vecākais Eiropas klubu turnīrs, kurš pirmo reizi norisinājās tālajā 1923. gadā. Šogad tas atzīmē simts gadus, taču norisināsies 95. reizi. Savā pastāvēšanas vēsturē turnīrs ir atcelts sešas reizes – 1939. un 1940. gadā, kad norisinājās otrais pasaules karš, 1949. un 1956. gadā, kad turnīrs nenotika ekonomisku iemeslu dēļ, un 2020. un 2021. gadā, kad pasauli “pārņēma” Covid-19.

Šī gada Špenglera kausa izcīņas atklāšana tiks pagodināta ar Šveices dziedātāju Remo Forreru, kurš piedalījās šī gada Eirovīzijas dziesmu festivālā, bet pēc tās uz ledus dosies 2022. gada Špenglera kausa uzvarētāji “Ambri-Piotta” no Šveices un Čehijas Ekstralīgas esošie līderi Pardubices “Dynamo”.

Kā jau ierasts, turnīrā arī startēs mājinieki HC “Davos” un Kanādas izlase, kā arī Gēteborgas “Frolunda” no Zviedrijas un Kuopio “Kalpa” no Somijas.

“Torriani” grupā šogad spēlēs HC “Ambri-Piotta”, Pardubices “Dynamo” un Kuopio “Kalpa”. Savukārt “Katīni” apakšgrupā būs HC “Davos”, Gēteborgas “Frolunda” un Kanādas izlase.

Kopumā katra komanda turnīram drīkst pieteikt 27 hokejistus (ieskaitot vārtsargus) un 12 oficiālās personas, taču līdz 25. decembrim jāiesniedz sastāvs, kurā ir 20 laukuma spēlētāji un divi vārtsargi. Pārējie pieci hokejisti var tikt pieteikti turnīra laikā. Turnīra rīkotāji ir atļāvuši klubiem piesaistīt ne vairāk kā četrus hokejistus (trīs laukuma spēlētājus un vienu vārtsargu) no citām komandām. Šie hokejisti ietilpst 27 spēlētāju sastāvā.

Špenglera kausu 16 reizes ir ieguvusi Kanādas izlase, 15 tituli ir mājiniekiem HC “Davos”, savukārt Kuopio “Kalpa” vienīgo reizi triumfēja 2018. gadā, un tas pagaidām ir pirmais un vienīgais Somijas kāda kluba triumfs Davosā. Tikmēr Pardubices “Dynamo” Špenglera kausā piedalīsies trešo reizi, un uzvarēt čehiem vēl nav izdevies. Interesanti, ka Pardubices klubs šogad, līdzīgi kā Špenglera kauss, atzīmē 100 gadu jubileju.

Pieckārtējie Zviedrijas čempioni Gēteborgas “Frolunda” tika uzaicināti uz Davosu 2021. gadā, taču pandēmija apstādināja viņu dalību. Gēteborgas klubs cer būt nākamais no Zviedrijas, kas izcīnījis kausu kopš 1994. gada, kad to paveica Kārlstades “Farjestad BK”. Un noteikti ir jāpiemin arī sestais dalībnieks – HC “Ambri-Piotta”, kas triumfēja pērn. Līdzjutēju atbalsts šai komandai Davosā ir īpašs un spēcīgs, Vai “La Montanara” otro gadu pēc kārtas skanēs Davosas arēnā, to uzzināsim 31. decembrī.

 

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)