“Jokerit” klubs netiks iekļauts Somijas augstākajā līgā

Pēc Krievijas agresijas Ukrainā Kontinentālo hokeja līgu (KHL) pametušajam Helsinku “Jokerit” klubam netiks piešķirta licence, lai komanda varētu pievienoties Somijas augstākajai līgai (Liiga), ziņo Somijas medijs “YLE“.

Helsinku klubs bija iecerējis startēt Somijas čempionātā no 2023./24. sezonas. Liiga valdes priekšsēdētājs Heiki Hiltunens intervijā ar “YLE” minēja, ka ir zināmas pazīmes, ka klubs varētu pastāvēt, taču nekādas konkrētas garantijas viņš nav saņēmis.

“Mūsu vēlme redzēt “Jokerit” Liiga nav mainījusies. Mūsu lēmums norāda uz to, ka, lai pievienotos čempionātam, nepieciešams profesionāli sagatavoties visos aspektos,” komentēja Hiltunens.

Tāpat Hiltunens minēja, ka “Jokeit” nav vienīgā komanda, kas vēlas pievienoties Liiga – uz spēlēšanu augstākajā līgā pretendē arī “Kiekko-Espoo” vienība.

Tāpat, valdes priekšsēdētājs norādīja, ka ceļš uz Somijas augstāko līgu būs jāsāk pēc spēka otrajā līgā (Mestis). Ja komandas pievienosies Mestis līgai 2023./24. sezonā, tad nākamajā sezonā būs iespējams spēlēt augstākajā līgā. Hiltunens vēstīja, ka arī sportiskie panākumi spēlētu lomu.

Šajā sezonā Mestis līgā spēlēs arī “Zemgale/LLU” komanda. Kā jau ziņojām, Zemgales kluba ģenerālmenedžeris Edgars Buncis norādīja, ka kluba budžets nākamajā sezonā svārstīsies no 800 tūkstošiem eiro līdz vienam miljonam.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: YLE

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)