IIHF prezidents: Krievijas pārstāvji turpina piedalīties padomes sēdēs

Starptautiskās Ledus Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Liks Tardifs sarunā ar Krievijas mediju TASS izteicies kāpēc ļāvis diskvalificētajiem Krievijas pārstāvjiem piedalīties IIHF kongresā attālināti.

“Vēlos koncentrēties uz ar sportu saistītiem jautājumiem un negribu, lai kongresa laikā notiktu kādas protesta akcijas vai politiska rakstura paziņojumi. Individuāli kontakti par pieņemto lēmumu man bija, tostarp ar Baltkrievijas pusi, kuriem paskaidroju lēmuma būtību,” iesāk Tardifs.

Kā zināms, tad Tardifs iepriekš paziņoja, ka kongresā piedalīsies arī Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji, tikai attālināti.

IIHF prezidents arī piebilda: “Mēs sazināmies ar vairākiem krievu pārstāvjiem un strādājam kopā padomē, un viņi piedalās mūsu sanāksmēs. Viņi ar šādu formātu nav mierā, bet jebkurā gadījumā mums saglabājas dialogs ar viņiem padomes līmenī. Viņi sanāksmēs var piedalīties.”

Zīmīgi, ka pēc Krievijas neizprovocētā iebrukuma Ukrainā gan Krievija, gan Baltkrievija tika izslēgtas no pasaules čempionāta elites divīzijas. Tāpat Krievijai tika atņemtas tiesības rīkot 2023. gada PČ, kuru bija paredzēts aizvadīt Sanktpēterburgā. Tagad zināms, ka tas notiks Rīgā un Tamperē.

Tardifs beigās noslēdza: “Tāpat mēs runājam par drošību mūsu organizācijā, tostarp baltkrievu un krievu. Šī brīža apstākļi mums neļauj koncentrēties tikai uz sporta jautājumiem, bet ceru, ka nākamajā kongresā situācija jau būs mainījusies uz labo pusi.”

Autors: Roberts Ūdris Avots: TASS

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)