TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Girgensons un Bļugers tiktu šeit: Melnalksnis par latviešiem Šveices klubos

Rihards Melnalksnis, Hokejazinas.com

Rihards Melnalksnis | FOTO: zsclions.ch

Latvijas hokejists Rihards Melnalksnis (23), kurš šosezos pārstāv Šveices pēc spēka 2. līgas (SL) klubu GC “Küsnacht Lions”, sarunā ar “Hokejazinas.com” sacīja, ka latviešiem ir grūti iekļūt Šveices komandās, jo liels uzsvars tiek likts uz Ziemeļamerikas hokejistiem.

“Šī man jau ir desmitā sezona Šveicē. Esmu ļoti gandarīts būt šeit, jo Šveicē ir laba attieksme gan no treneriem, gan citiem spēlētājiem. Šeit ir izaugsmes iespējas. Šosezon līgā var spēlēt seši leģionāri, bet pērn to skaits bija četri. Otrā līga progresē un Kīsnahtā man ļoti patīk. Komanda ir gados jauna un mūsu rindās ir tikai trīs pieredzējuši hokejisti. Sezonas sākums komandai bija labs un ilgāku laiku tabulā bijām trešajā vietā.

Ja labi spēlēšu otrajā līgā, tad mani var izsaukt uz augšu Cīrihes komanda [“Lions”] no augstākās līgas, taču ir jāsakrīt vairākām lietām. Kopumā Cīrihes komandas treneri seko līdzi savam fārmklubam un nesen no mūsu komandas uz augšu izsauca divus spēlētājus, kuriem ir liels potenciāls. Viņi uzticās saviem junioru hokejistiem,” norādīja Melnalksnis.

Uzbrucējs vairākas sezonas Šveicē aizvadīja jauniešu komandās, bet debiju pieaugušo hokejā piedzīvoja 2018./2019. gada sezonā, kad deviņas spēles aizvadīja Langnavas “Tigers” sastāvā. Nākamās sezonas uzbrucējs aizvadīja gan augstākajā līgā (NL), gan 2. līgā, bet šosezon astoņās spēlēs Melnalksnim trīs punkti (1+2). Hokejistam ir Šveices hokeja licence, līdz ar to viņš neskaitās leģionārs.

“Iekļūt Šveices NL čempionātā ir grūti. Svarīgi, kādas ir attiecības ar kluba treneri. Kad spēlēju Langnavā, nomainījās galvenais treneris un mani aizsūtīja uz Klotenes “Flyers”, jo treneris vairs neredzēja man vietu sastāvā. Iespējams, ka tagad ir lielāka iespēja iekļūt NL, jo palielinājās leģionāru limits, taču pārsvarā uz Šveici dodas spēlēt hokejisti ar NHL pieredzi. Arī šajā vasarā vairāki NHL spēlētāji pievienojās Šveices klubiem, jo šeit viņiem ir iespēja tikt pie lielāka spēles laika nekā NHL.

Latviešu hokejistiem ir ļoti grūti atrast darbu augstākajā līgā, taču, visticamāk, tādiem spēlētājiem kā Zemgus Girgensons un Teodors Bļugers tas būtu iespējams. Aizvadītajā sezonā šeit spēlēja arī Kaspars Daugaviņš, bet viņam sezona neizdevās tik veiksmīga, kā to gaidīja kluba vadība. Šveicē spēlētājiem maksā lielu naudu, un, ja neparādi labu spēli, komanda līgumu nepagarina.

Es redzu, ka varu šeit augt un attīstīties, varu kļūt labāks un nopelnīt naudu, tādēļ plānoju palikt spēlēt šeit, nevis doties uz kādu citu līgu. Es Šveicē jūtos kā mājās. Līgums ar Kīsnahtas komandu man ir līdz sezonas beigām, bet par nākamo sezonu patlaban neko nevaru pateikt.

Esmu spēlējis vairākos klubos Šveicē un nevaru pateikt nevienu sliktu vārdu par šīm komandām. Klubu īpašniekiem ir pozitīva attieksme, viņi iegulda savu naudu un klubam dod daudz, bet tajā pašā laikā arī sagaida pretī no spēlētājiem,” uzsvēra Melnalksnis.

 

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)