DEL čempionātā no nākamā janvāra obligāti jāvelk kakla aizsargs

Vācijas hokeja līga (DEL) paziņojusi, ka no 2024. gada 1. janvāra visiem spēlētājiem čempionātā būs obligāti jāvelk kakla aizsargs. vēsta “Del.org”.

Šonedēļ par šādu lēmumu vienojās visu 14 klubu sporta direktori, kuriem bija tikšanās ar spēlētāju asociāciju. Līdz ar pieņemto lēmumu tiks veiktas izmaiņas DEL reglamentā.

Līga paziņojusi, ka pieņemtās izmaiņas attiecas arī uz spēles tiesnešiem. Tikmēr Manheimas “Adler” bija viens no pirmajiem klubiem, kas saviem spēlētājiem jau aizvadītajā nedēļā lūdza vilkt kakla aizsargus.

Visticamāk, vēl vairākās Eiropas līgās varētu tikt ieviesta obligāta kakla sarga lietošanas prasība. Tikko par to vienojās Lielbritānijas Elites hokeja līgā (EIHL), savukārt Zviedrijā šī prasība ir spēkā no 1996. gada.

Izmaiņas noteikumos par kakla sarga obligātu nepieciešamību pēdējās nedēļas laikā publiskajā telpā akcentēja vairākas hokeja līgas Eiropā. Līgu pārstāvji par šo tēmu sāka runāt pēc tam, kad oktobra beigās traģiski bojā gāja EIHL kluba Notingemas “Panthers” uzbrucējs Ādams Džonsons. Hokejistam vienā no epizodēm ar slidu tika pārgriezta rīkle. Hokejists tika nogādāts slimnīcā, taču dzīvību glābt neizdevās.

 

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)