TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Kurš spēlētājs šosezon iegūs Kaldera trofeju?

Metjū Benīrss, hokejazinas.com

Metjū Benīrss | Foto: Sietlas "Kraken"

Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā sezona noslēgsies jau pēc mēneša, kas nozīmē, ka pienācis laiks apspriest iespējamos balvu ieguvējus. Šajā sezonā ir vairāki spēcīgi kandidāti, kuri pretendē uz Kaldera trofeju, kas tiek piešķirta NHL labākajam jaunajam spēlētājam, un paredzams, ka balsojuma rezultāti būs patiešām interesanti. Lai gan šobrīd ir redzams viens galvenais favorīts, vēl vairāki citi hokejisti ir vien rokas stiepiena attālumā no balvas.

 

 

Metjū Benīrss

Jādomā, ka Benīrss ir galvenais Kaldera balvas favorīts. Uzbrucējs šajā sezonā izcēlies ar 49 punktiem, kas ir labākais rezultāts starp jaunajiem spēlētājiem, kā arī guvis 19 vārtus, ierindojoties otrajā vietā starp jauniešiem. Vērts pieminēt, ka 40 no saviem punktiem Benīrss guvis vienādos sastāvos un šajā statistikas ailē uzbrucējs stabili pārspēj visus konkurentus. 

Sietlas jaunā zvaigzne šajā sezonā veiksmīgi spēlējis ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā, kā arī nopelnījis tikai divas soda minūtes. Kad Benīrss atrodas uz ledus, “Kraken” vienādos sastāvos izdara 51,4% metienu pa pretinieku vārtiem, kas ir patiešām labs rezultāts. 

Uzbrucējs arī prot atņemt ripu pretiniekam – viņam tas izdevies 47 reizes. Tāpat, Benīrss 39 reizes atdevis ripu pretiniekam, kas ir salīdzinoši labs rezultāts. Starp jauniešiem ripas atņemšanā labāk veicies tikai Filadelfijas “Flyers” uzbrucējam Noam Keitsam.

Vien 20 gadus vecais hokejists arī izpildījis 71 spēka paņēmienu un bloķējis 44 pretinieku metienus. Skaidri redzams, ka Benīrss spēj ietekmēt spēles gaitu ne tikai pretinieku zonā, bet arī savā laukuma pusē.

Benīrss šobrīd ir ceturtais rezultatīvākais spēlētājs Sietlas komandā. Uzbrucējs lielu daļu sezonas atradies pirmajā uzbrucēju virknējumā un ir viena no kluba panākumu atslēgām – “Kraken” aizvada vien otro sezonu NHL un paredzams, ka klubs pirmo reizi iekļūs izslēgšanas spēlēs.

Ja Benīrss neiegūs Kaldera trofeju, tas būs zināms pārsteigums, taču jāatceras, ka viņš noteikti nav vienīgais jaunais spēlētājs, kurš aizvadījis cienījamu sezonu.

 

 

Logans Tompsons

Teodora Bļugera komandas biedrs veiksmīgi aizstājis savainoto Robinu Lēneru, kurš šosezon nav spējis doties laukumā. Jau aizvadītā gada pasaules hokeja čempionātā Tompsons parādīja, ka ir spējīgs vārtsargs, palīdzot Kanādas izlasei aizkļūt līdz finālam.

Šajā sezonā Tompsons atvairījis 91,4% pretinieku metienu, kas ir labākais rezultāts starp jaunajiem vārtsargiem, kuri aizvadījuši vismaz 20 spēles. Tāpat, Tompsons 36 spēlēs izcīnījis 20 uzvaras, kas ir otrs labākais sasniegums starp jauniešiem.

Varētu domāt, ka “Golden Knights” lieliskā aizsardzība palīdzējusi Tompsonam iegūt tik labu statistiku, taču tā tomēr nav – Tompsons atvairījis par 10,5 vārtiem vairāk, nekā būtu gaidāms no statistiski viduvēja vārtsarga NHL. Tāpat, vārtsargs 54,3% spēļu devis komandai kvalitatīvu sniegumu (labāk par līgas vidējo atvairīto metienu procentu) un tikai vienā spēlē atvairījis mazāk par 85% pretiniieku metienu. 

Tompsons arī aizvadītajā novembrī tika atzīts par mēneša labāko jauno spēlētāju un piedalījās NHL Visu zvaigžņu spēlē, kas nozīmē, ka balsotāji jau pievērsuši uzmanību viņa sniegumam. Jādomā, ka salīdzinoši nelielais spēļu skaits tomēr liegs vārtsargam iegūt Kaldera trofeju, taču nākotnē noteikti būs vērts pievērst uzmanību šim hokejistam.

Stjūarts Skiners, hokejazinas.com
Stjūarts Skiners | Foto: PERRY NELSON-USA TODAY SPORTS

 

Stjūarts Skiners

Jaunais vārtsargs šajā sezonā viennozīmīgi bijis Edmontonas “Oilers” glābējs – pamatvārtsargs Džeks Kempbels aizvadījis pavisam neveiksmīgu sezonu, ko gan nevar teikt par Skineru. Hokejists piedalījies 42 spēlēs un izcīnījis 22 uzvaras, kas ir lielākais skaits starp jaunajiem vārtsargiem. 

Arī personīgā statistika ir pozitīva – 91,1% atvairīto metienu ir otrs labākais rezultāts starp jaunajiem NHL vārtsargiem, kuri aizvadījuši vismaz 20 spēles. Tāpat, Skiners 60% spēļu devis komandai kvalitatīvu sniegumu, kas ir patiešām lielisks rezultāts, un ielaidis par deviņiem vārtiem mazāk, nekā būtu gaidāms no vidējā NHL vārtsarga.

Ja Skineram spēle iet no rokas, “Oilers” uzvara ir praktiski garantēta, taču neveiksmīgo spēļu ir daudz – septiņos mačos vārtsargs atvairījis mazāk par 85% pretinieku metienu. Vērts pieminēt, ka kvalitatīvo spēļu noteikti būtu vairāk, ja Edmontonas klubs labāk spēlētu aizsardzībā. 

Arī mazākumā “Oilers” nav rādījuši labu sniegumu, kas noteikti ietekmē Skinera atvairīto metienu procentu. Lai gan vienādos sastāvos jaunais vārtsargs ticis galā ar 92,2% metienu, kas ir labāk, nekā konkurentam Tompsonam, mazākumā Skiners apstādinājis vien 85,7% raidījumu.

Skiners aizvadījis vairāk spēļu, nekā Tompsons, kas noteikti nāks par labu balsojumā. Tāpat, “Oilers” treneri izlēmuši, ka Skiners ir komandas pamatvārtsargs, kas dod iespēju līdz sezonas beigām uzlabot arī personīgo statistiku. Arī vārtsarga piedalīšanās Visu zvaigžņu spēlē ir vērā ņemams sasniegums.

Skineram varētu palīdzēt arī uzlabojumi Edmontonas komandas aizsardzības kodolā – Matiass Ekholms jau spējis rādīt stabilu sniegumu, kas palīdzējis noslīpēt statistiku arī jaunajam vārtsargam, kurš pēdējās piecās spēlēs izcīnījis četrus panākumus.

 

 

Meisons Maktavišs

Lai gan Anaheimas “Ducks” aizvadījuši pavisam neveiksmīgu sezonu, Maktavišs parādījis, ka nākotnē būs viens no komandas līderiem – jau šobrīd 20 gadus vecais hokejists ir trešais rezultatīvākais starp “Ducks” uzbrucējiem.

Anaheimas klubā šosezon neviens uzbrucējs nav nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu. Arī Maktaviša lietderība ir negatīva, taču analītika tomēr parāda, ka viņš nav pie vainas. Lai gan pretinieki izdara 56,3% metienu pa vārtiem, kad Maktavišs ir laukumā, uzbrucēja sniegums ir labāks par vidējo komandā.

Maktavišs arī rāda labu sniegumu vairākumā – 13 punkti ir labākais rezultāts starp visiem jaunajiem uzbrucējiem. Tāpat, uzbrucējs ar 41 punktu ir otrais labākais starp jaunajiem hokejistiem NHL. 

Jāpiemin, ka Maktavišs vidēji spēlē uz laukuma atrodas vien 15 minūtes un 31 sekundi, kas nozīmē, ka vidēji 60 minūtēs uzbrucēja rezultativitāte ir cienījama. Maktavišs vidēji 60 minūtēs guvis 2,3 punktus, vien par 0,3 punktiem piekāpjoties Metijam Benīrsam.

Lai gan uzbrucējs spēlē rezultatīvi, jādomā, ka sniegums aizsardzībā tomēr neļaus hokejistam izcīnīt trofeju – Metijs Benīrss šajā ziņā spējis rādīt daudz labākus rezultātus.

 

 

Matiass Mačelli

Uzbrucēja sniegums šajā sezonā noteikti bijis pārsteigums daudziem hokeja ekspertiem un līdzjutējiem – Mačelli šajā sezonā izcēlies ar 32 rezultatīvām piespēlēm, kas ir labākais sasniegums starp visiem jaunajiem hokejistiem.

Mačelli šajā sezonā vidēji spēlē guvis 0,75 punktus, kas ir labākais rezultāts starp visiem jauniešiem. Tāpat, uzbrucējs līdz šim nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu “+6”, kas ir patiešām iespaidīgi, ņemot vērā, ka hokejists spēlē Arizonas “Coyotes” vienībā.

Arī rezultāti aizsardzībā bijuši cienījami – lai gan pretinieku komandas vienādos sastāvos izdara vairāk metienu pa “Coyotes” vārtiem, kad uzbrucējs atrodas laukumā, sniegums ir 1,7% virs vidējā – labāk, nekā Benīrsam un Maktavišam. 

Tāpat, vidēji 60 minūtēs uzbrucējs guvis 2,9 punktus, kas ir labākais rezultāts starp jaunajiem spēlētājiem. Vērts pieminēt, ka Mačelli šosezon guvis vien septiņus vārtus un izdarījis tikai 43 metienus pa vārtiem, kas varētu patraucēt balsojumā. 

Jādomā, ka starp uzbrucējiem Mačelli ir galvenais Metija Benīrsa konkurents. Ja hokejists būtu aizvadījis vairāk spēļu, iespēja izcīnīt Kaldera trofeju būtu lielāka, taču tas joprojām ir iespējams. Mačelli atliek vien cerēt, ka viņa sniegumam balsotāji pievērsuši uzmanību.

 

Vaiats Džonstons, hokejazinas.com
Vaiats Džonstons | Foto: NHL.com

Vaiats Džonstons

Dalasas “Stars” uzbrucējs šosezon ir labākais vārtu guvējs starp jaunajiem spēlētājiem. Hokejists 70 spēlēs 20 reizes raidījis ripu pretinieku vārtos, taču kopumā punktu ir mazāk par galvenajiem konkurentiem – vien 35.

Vērts pieminēt, ka hokejists vienādos sastāvos spēlējis brīnišķīgi, 18 no 20 vārtiem gūstot piecatā pret pieciem. Ja Džonstons vairāk spēlētu vairākumā, punktu skaits viennozīmīgi būtu lielāks.

Sniegums aizsardzībā bijis līdzīgs galvenajiem konkurentiem, taču ar to būs par maz, lai izcīnītu trofeju. Aizvadītajās četrās spēlēs Džonstons izcēlies ar četriem vārtu guvumiem un, lai hokejistam būtu reālas izredzes cīnīties par Kaldera trofeju, nāksies šādu sniegumu rādīt arī atlikušajās 12 spēlēs.

Jādomā, ka Džonstons tomēr nav reāls konkurents Benīrsam un Mačelli, taču nākotnē viennozīmīgi būs vērts pievērst uzmanību šim hokejistam – domājams, ka viņš pavisam drīzā nākotnē kļūs par “Stars” otrās maiņas centru un saņems iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā.

 

 

Džeiks Sandersons

Otavas “Senators” aizsargs šajā sezonā kļuvis par vienu no galvenajiem komandas balstiem uz zilās līnijas. Sandersons šosezon vidēji mačā uz laukuma pavada 21 minūti un 11 sekundes, kā arī 58,5% reižu ticis sūtīts laukumā, kad iemetiens veikts aizsardzības zonā. 

Sandersons arī ir bloķēto metienu līderis starp jaunajiem spēlētājiem, stājoties ripas ceļā 119 reizes. Šis ir arī 40. labākais rezultāts visā līgā. Tāpat, aizsargs bijis komandas balsts mazākumā – Sandersons mazākumā spēlējis 209 minūtes un 22 sekundes, un šajā kategorijā ierindojas septītajā vietā starp visiem NHL hokejistiem.

Arī uzbrukumā statistika ir spīdoša – aizsargs šosezon izcēlies ar 29 punktiem un ir rezultatīvākais jaunais aizsargs NHL, kā arī devītais rezultatīvākais jaunais spēlētājs līgā. Vērts pieminēt, ka Sandersons ir noderīgs ne tikai mazākumā, bet arī vairākumā, 16 no 29 punktiem gūstot skaitliskajā vairākumā

Jādomā, ka Sandersons šosezon ir bijis labākais jaunais aizsargs NHL un būs viens no galvenajiem Kaldera balvas konkurentiem. Saprotams, ka uzbrucēju statistika ir tīkamāka balsotāju acīm, taču nedrīkst aizmirst to, cik noderīgs Sandersons šosezon bijis Otavas komandai.

 

Ovens Pauers, hokejazinas.com
Ovens Pauers | Foto: Harry Scull Jr./Buffalo News

Ovens Pauers

Pauers šosezon kļuvis par vienu no svarīgākajiem Bufalo “Sabres” aizsargiem. 2021. gada draftā aizsargs tika izvēlēts ar pirmo numuru un cerības jau sācis attaisnot – 66 spēlēs gūti 28 punkti, kas ir otrs labākais rezultāts starp jaunajiem aizsargiem.

Pauers šajā sezonā vidēji mačā uz ledus pavadījis 23 minūtes un 43 sekundes, kas ir labākais rezultāts starp visiem jaunajiem spēlētājiem līgā. Lai gan Paueram ir tikai par vienu punktu mazāk, nekā Sandersonam, aizsargs daudz mazāk laika pavadījis mazākumā. 

Tāpat, Pauers bloķējis mazāk metienu, bet izpildījis vairāk spēka paņēmienu. Pauers arī bijis rezultatīvāks vienādos sastāvos, vairākumā gūstot vien septiņus punktus. Sniegums vienādos sastāvos redzams arī statistikā – nopelnīts pozitīvs lietderības koeficients “+10”.

“Sabres” aizsargs aizvadījis lielisku sezonu un ieņēmis svarīgu lomu Bufalo kluba aizsardzības kodolā, taču jādomā, ka balsojumā priekšroka tiks dota Sandersonam. Domājams, ka nākotnē Pauers būs viens no labākajiem aizsargiem NHL, taču pagaidām grandiozais potenciāls līdz galam nav sasniegts. 

 

 

Kaldera trofejas balsojuma prognoze

1. Metjū Benīrss

2. Džeiks Sandersons

3. Matiass Mačelli

4. Stjūarts Skiners

5. Logans Tompsons

6. Ovens Pauers

7. Meisons Maktavišs

8. Vaiats Džonstons

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)