Gadiem ilgas diskvalifikācijas un solījumi vērsties policijā – 2007. gada Latvijas hokeja čempionāta fināls

Tuvojoties Optibet hokeja līgas (OHL) regulārās sezonas noslēgumam, Hokejazinas.com apskatīs Latvijas čempionāta finālsērijas, kas gan palikušas fanu atmiņā, gan, iespējams, dažiem jau piemirsušās.

Jādomā, ka leģendāru statusu Latvijas hokeja sabiedrībā nopelnījusi tikai viena – 2006./2007. gada sezonas sērija starp “ASK/Ogre” un “Rīga 2000“, pēc kuras Rīgas komandas vadītājs Viesturs Koziols pat solīja vērsties policijā.

Finālsēriju Rīgas vienība sāka pārliecinoši un jau pirmajā spēlē spēja izcīnīt pārliecinošu uzvaru. “Rīga 2000” izvirzījās vadībā ar rezultātu 5:0, vārtus gūstot Latvijas hokejā pazīstamiem spēlētājiem Ģirtam Ankipānam, Guntim Galviņam, Artim Ābolam, Armandam Bērziņam, kā arī Aigaram Miranovičam.

Lai gan Dmitrijs Korņilovs, un Aigars Razgals spēles beigās spēja divus vārtus atgūt, iniciatīva šķietami bija rīdzinieku pusē.

Otrajā mačā gan ogrēnieši parādīja, ka nav ar pliku roku ņemami, pārspējot “Rīga/2000” ar rezultātu 5:1.

Ar diviem precīziem metieniem izcēlās 40 gadus vecais Aleksandrs Kerčs, bet pa reizei ar vārtus guva Aigars Razgals, Petrs Hvojka un Kirils Ugarovs. Vienīgos Rīgas kluba vārtus guva Guntis Galviņš.

Ogres līdzjutēju prieki gan nebija ilgi – “Rīga 2000” spēja uzvarēt nākamās divas spēles un pārliecinoši izvirzījās vadībā sērijā.

Trešo spēli labāk iesāka “ASK” hokejisti, Aigaram Razgalam gūstot pirmos vārtus, bet otrajā trešdaļā sekoja sabrukums – Raimonds Daniličs guva divus vārtus, bet vēl pa vienai ripai pievienoja Ģirts Ankipāns un Edgars Žaltkovskis. Trešajā periodā Aleksandrs Kerčs vienus vārtus atguva, bet ar to nepietika, lai panāktu izlīdzinājumu.

Mača beigās gan hallē izvērsās nekārtības. “ASK/Ogre” spēlētājs Andrejs Lavrenovs tika noraidīts par sitienu pretspēlētājam, bet, kad aizsargs devās uz noraidīto spēlētāju soliņu, viņš iesaistījās konfliktā ar kādu “Rīga 2000” faniem. Šī gan nebija pēdējā reize šajā sērijā, kad Lavrenvovs izcēlās ar nesportisku rīcību.

Nepagāja ne mirklis, kad tribīnēs bija saķērušies abu komandu līdzjutēju un uz laukuma sāka lidot dažādi priekšmeti. Konflikts gan norima un spēle tika pabeigta mierīgi.

Lai gan ceturtajā sērijas mačā “Rīga 2000” izcīnīja panākumu, uzvara nenāca viegli. Pirmo sešu minūšu laikā Aleksandrs Kerčs, Dmitrijs Šancovojs un Aigars Razgals izvirzīja vadībā “ASK” ar rezultātu 3:0.

Pirmā perioda izskaņā Armands Bērziņš vienus vārtus atguva, bet Iļja Demidovs otrajajā trešdaļā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Vēlāk gan Andrejs Kardašs atjaunoja ogrēniešu divu vārtu pārsvaru.

Trešajā mača nogrieznī Ģirta Ankipāna un Edija Brahmaņa precīzie metieni palīdzēja panākt izlīdzinājumu, bet pēcspēles metienu sērijā rīdzinieki izrāva uzvaru.

“ASK/Ogre” gan nebija gatavi mest plinti krūmos un sērijas piektajā mačā parādīja īstenu cīņassparu.

Ogres komandas rindās ar diviem vārtiem izcēlās Dmitrijs Korņilovs, bet vēl vienu precīzu metienu pievienoja Māris Grāvītis. Rīdzinieku labā vārti Edijam Brahmanim, Aigaram Miranovičam un Artim Ābolam.

Arī šajā spēlē uzvarētāju neizdevās noskaidrot pamatlaikā, bet šoreiz bullīšos veiksmīgāka bija Ogres komanda, izcīnot iespēju aizvadīt sesto spēli sērijā, kas Latvijas hokeja līdzjutēju atmiņā paliks vēl ilgi.

Pirmajā periodā Edgars Brancis izvirzīja vadībā “Rīga 2000”, bet otros vārtus, kurus guva rīdzinieku uzbrucējs Ģirts Ankipāns, nācās gaidīt līdz trešās trešdaļas izskaņai. Pēc šī precīzā metiena ledus laukums pārtapa par kaujas lauku.

Edgars Lūsiņš, kurš šajā mačā bija “ASK/Ogre” rezerves vārtsargs, atminas, ka ogrēniešu uzbrucējs Dmitrijs Korņilovs gatavojās pamatīgam kautiņam un jau bija aptinis rokas ar elastīgo saiti – it kā patiešām grasītos aizvadīt boksa maču.

Vien sešas sekundes pēc Ankipāna vārtiem Korņilovs sagrāba Gunti Galviņu no aizmugures un izdarīja vairākus sitienus. Kad Galviņš nokrita uz ledus, Korņilovs steidza ar sitieniem apveltīt Ediju Brahmani.

Šī epizode gan neaprāvās ar Korņilova izdarībām un kautiņā iesaistījās visi hokejisti, kuri atradās laukumā, izņemot Petru Hvojku un Alekseju Hromčenkovu.

Līdz spēles beigām tika noraidīti “ASK/Ogre” spēlētāji Dmitrijs Korņilovs, kurš iesāka dūru vicināšanu, Māris Grāvītis un Aleksandrs Terjohins. “Rīga 2000” rindās līdz mača beigām uz ģērbtuvi devās Edijs Brahmanis, Ronalds Ozoliņš un Renārs Valters.

Spēle gan nebija beigusies – divarpus minūtes pirms beigām Kirils Ugarovs vienus vārtus atguva, bet Raimonds Daņiļičs tukšos vārtos pielika punktu gan spēlei, gan sērijai, nodrošinot “Rīga 2000” ceturto čempiontitulu pēc kārtas.

Lai gan šķita, ka rīdzinieki varēs svinēt nupat iegūtās zelta medaļas, pēc mača noslēguma Ogres hokejists Andrejs Lavrenovs ar nūju raidīja spēcīgu sitienu pa “Rīga 2000” spēlētāja Raimonda Daņiļiča seju.

Daņiļičs nokrita uz ledus un laukumu saviem spēkiem pamest nespēja. Uzbrucējs nonāca mediķu aprūpē, bet pēc brīža gan devās svinēt izcīnīto čempiontitilu kopā ar saviem komandas biedriem.

Latvijas Hokeja federācija (LHF) piesprieda Lavrenovam divu gadu diskvalifikāciju par uzbrukumu Daņiļičam, bet Korņilovs un Terjohins tika diskvalifivcēti uz vienu sezonu. Jāpiemin, ka Korņilovs pēc izciestā soda savu uzvedību laukumā nemainīja, turpinot pelnīt disciplinārsodus gandrīz katru sezonu.

Mazākas diskvalifikācijas pēc brangā kautiņa saņēma arī “ASK/Ogre” uzbrucējs Māris Grāvītis un “Rīga 2000” hokejisti Edijs Brahmanis, Renārs Valters un Ronalds Ozoliņš.

Vēlāk gan sodu apmēri tika samazināti. Korņilovam un Terjohinam nācās izlaist vien astoņas spēles, bet Grāvītim, Brahmanim, Valteram un Ozoliņam – piecas.

“ASK/Ogre” pēc incidenta nācās samaksāt federācijai 1000 latu sodu, bet “Rīga/2000” vienības ģenerālmenedžeris Viesturs Koziols solījās vērsties tiesībsargājošajās iestādēs, lai tiktu sākts kriminālprocess pret Lavrenovu.

Lavrenovs vēlāk publiski atvainojās Daņiļičam un pēc piespriestās divu gadu diskvalifikācijas ne Koziols, ne Daņiļičs policijā nevērsās.

Atliek vien pieminēt, ka Aizsardzības ministrija, kas katru sezonu “ASK/Ogre” klubam iedalīja finansējumu 200 000 latu apmērā, nolēma turpināt sniegt atbalstu, vien atgādinot, ka ogrēniešiem turpmāk rūpīgi jāpievēršas disciplīnas jautājumam komandas iekšienē.

“ASK/Ogre” un “Rīga 2000” beidza pastāvēt 2009. gadā, bet šis fināls rupjību, nespotriskas rīcības un kautiņu dēļ netiks aizmirsts vēl ilgi.