SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Blogs

Ceturtdaļfināls, vai varam cerēt uz ko vairāk? 2023. gada U-18 pasaules čempionāta apskats

Latvijas U-18 izlase, hokejazinas.com

Latvijas U-18 izlase | Foto: IIHF

Šodien tiks atklāts U-18 pasaules hokeja čempionāts. Nacionālās hokeja līgas (NHL) faniem šis turnīrs noteikti būs ļoti svarīgs – jūnijā paredzēts NHL drafts un liela daļa no spēlētājiem šajā turnīrā centīsies pierādīt, ka ir pelnījuši savu vietu hokeja Mekā.

Arī Latvijas izlase uz šo turnīru ved spēcīgu sastāvu, kas gatavs cīnīties par ceturtdaļfinālu un, iespējams, par ko vairāk. Ko gaidīt no Latvijas izlases? Kādu sastāvu ved pārējās komandas un, vai mūs šajā čempionātā gaida kāds negaidīts pavērsiens?

 

Kanāda

Kanādiešiem, saprotams, šajā turnīrā pietrūks paredzētā drafta pirmā numura Konora Bedārda. Jādomā, ka pats Bedārds šo turnīru jau ir pāraudzis, taču viņa pienesums komandai bija ļoti svarīgs pagājušogad.

2022. gadā Kanādas izlase negaidīti ceturtdaļfinālā piekāpās Somijas valstsvienībai. Šogad kanādieši ir turnīra galvenie favorīti – sastāva dziļums visās pozīcijās ir vienreizējs. Vājo vietu šajā izlasē nav.

Prognozēts, ka drafta pirmajā desmitniekā tiks izvēlēti uzbrucēji Endrū Kristsls un Kolbijs Bārlovs, bet vēl vairākiem hokejistiem paredzēta vieta vēlāk drafta pirmajā kārtā. Uzbrukuma sastāvs ir talantīgs, kas nozīmē, ka ar vārtu gūšanu šai vienībai nebūs problēmu.

Aizsargs Kamerons Alens, kurš aizvadīja lielisku Grecka-Hlinkas kausa izcīņu, lūkos atstāt neveiksmīgo sezonu klubā ari muguras, bet Lukass Dragicevičs, kurš ir Rietumu hokeja līgas (WHL) ceturtais rezultatīvākais aizsargs, centīsies kūt par izlases līderi un nostiprināt vietu drafta pirmās kārtas vidū.

Arī vārtsargu līnija Kanādas izlasē ir vienreizēja. Komandas rīcībā ir Kārsons Bjarnsons, kurš viens no NHL drafta rangos visaugstāk vērtētajiem ripu ķērājiem. Arī rezerves vārtsargs Džosefs Kostanzo aizvadījis lielisku sezonu Ontario hokeja līgā (OHL). Abiem vārtsargiem bez pārmetumiem šajā turnīrā var uzticēt vārtu sargāšanu.

Jādomā, ka kanādieši ir galvenie pretendenti uz zelta medaļām un atliek vien gaidīt, vai kāds varēs pārsteigt šo izlasi.

 

 

ASV

ASV izlase tradicionāli savākusi spēcīgu un talantīgu uzbrukuma sastāvu. Izlases rīcībā būs visa ASV junioru līgā (USHL) spēlējošās ASV “NTDP” komandas pirmā maiņa – Vils Smits, Geibs Pero un Kouls Eisermans. Jāpiemin, ka arī drafta rangā Smits atrodas pirmajā desmitniekā, taču jāuzmet aci arī Oliveram Mūram, kuram draftā paredzēta vieta uzreiz aiz desmitnieka.

Galvenais ierocis aizsardzībā būs Kouls Hatsons, kurš ir talantīgs uzbrūkošais aizsargs un būs pieejams vien nākamā gada NHL draftā. Savā zonā noteikti palīdzēs arī Zēvs Buiums, taču pārējā aizsardzības līnija gan nav īpaši spēcīga un noteikti būs komandas vājā vieta.

Vārtsargu līnija gan var atspēkot trūkumus aizsardzībā. ASV izlases vārtus šajā čempionātā sargās Trejs Ogustīns, kurš bija pamatvārtsargs arī U-20 čempionātā, kā arī ir viens no spilgtākajiem vārtsargu prospektiem 2023. gada draftā.

Jādomā, ka vājākos pretiniekus ASV valstsvienība šajā turnīrā sagraus spēcīgā uzbrukuma dēļ, taču pret labākām komandām noteikti redzēsim spēles ar rezultātu 7:6. Amerikāņiem atliek vien cerēt, ka viņi spēs iemest vairāk, jo aizsardzības līnijā šai komandai ir nopietnas problēmas.

 

Kanādas un Zviedrijas U-18 hokeja izlases, hokejazinas.com
Kanādas un Zviedrijas U-18 hokeja izlases | Foto: IIHF

Zviedrija

Zviedrijas izlasei šajā turnīrā vājo vietu nav, taču izteikti līderi šajā valstsvienībā arī nav atrodami. Sastāva dziļums ir ievērības cienīgs, taču uzbrukumā pietrūkst zvaigžņu. Noa Dovers Nilsons, Oto Stenbergs un Dāvids Edstrems daļu sezonas aizvadījuši Zviedrijas hokeja līgā (SHL) un noteikti uzskatāmi par komandas līderiem, taču nav skaidrs, vai izšķirošajos momentos viņi būs spējīgi iemest nepieciešamos vārtus.

Aizsardzībā zviedri paļausies uz Akselu Sandīnu Pelliku, kurš ir viens no visaugstāk vērtētajiem aizsargiem gaidāmajā NHL draftā, taču aizvadīja neveiksmīgu U-20 pasaules čempionātu.

Domājams, ka komandas pamatvārtsargs būs Noa Erlidens, kurš aizvadījis veiksmīgu sezonu “J20 Nationell” čempionātā, taču jāpiemin, ka viņš noteikti nav viens no labākajiem ripu ķērājiem turnīrā.

Zviedru komandas spēle šajā turnīrā būs ļoti svarīga. Ja aizsargi spēs noslāpēt pretinieku talantīgākos uzbrucējus, būs iespējams cīnīties par medaļām, taču atspēlēt deficītu šai komandai nebūs viegli – trūkst talanta.

 

 

Čehija

Čehijas izlases līderis uzbrukumā noteikti būs Eduards Šale, kurš gan nav aizvadījis īpaši veiksmīgu sezonu Čehijas Ekstralīgā un pēdējos drafta rangos sāk slīdēt arvien zemāk. Uzbrucējs gan septiņās U-20 pasaules čempionāta spēlēs izcēlās ar sešiem punktiem un noteikti lūkos aizvadīt arī labu U-18 turnīru – veiksmīgs sniegums nozīmētu vietu drafta pirmajā desmitniekā.

Pārējais uzbrukuma sastāvs gan nav īpaši iespaidīgs, un arī aizsardzības līnija ir salīdzinoši vāja. Vien 16 gadus vecais Adams Jiričeks ir talantīgākais Čehijas izlases aizsargs šajā turnīrā – viņš jau debitējis Čehijas Ekstralīgā un aizvadījis labu sezonu Čehijas U-20 līgā.

Šī komanda noteikti lielāku uzsvaru liks uz spēli savā laukuma pusē, jo īpaši tāpēc, ka čehu galvenais trumpis ir vārtos. Mihaels Hrabals ir viens no labākajiem vārtsargu prospektiem gaidāmajā NHL draftā un ir aizvadījis veiksmīgu sezonu USHL. Viņam konkurenci noteikti sastādīs arī Adams Dibals, kurš veiksmīgi spēlējis Čehijas U-20 līgā.

Pagājušogad Čehijas izlase ieguva ceturto vietu, taču gan pusfināla, gan bronzas medaļas spēlē guva tikai vienus vārtus. Uzbrukuma sastāvs ir vājš arī šosezon un gaidāms, ka izšķirošajās spēlēs nespēja gūt vārtus šo izlasi atkal pievils.

 

 

Slovākija

Slovāku jaunā paaudze uz turnīru vedīs vairākus talantīgus uzbrucējus. Dalibors Dvorskis, kurš lielāko daļu sezonas pavadīja Zviedrijas pēc spēka otrajā līgā (Allsvenskan), drafta rangos izpelnījies pozīciju uzreiz aiz pirmā desmitnieka. Hokejists arī veiksmīgi pārstāvēja Slovākijas valstsvienību U-20 čempionātā, piecās spēlēs izceļoties ar trim punktiem.

Vietu drafta otrajā kārtā nostiprināt centīsies Adams Čierniks, kurš aizvadījis pat veiksmīgāku sezonu Allsvenskan, nekā Dvorskis un arī U-20 čempionātā izcēlās ar trim punktiem.

Līdzīgā pozīcijā draftā ir arī Františeks Dejs un Adams Cezdo, taču laiks rādīs, vai viņi var kļūt par komandas līderiem.

Arī slovāku vājā vieta ir aizsardzības līnija. Jādomā, ka vadošais aizsargs komandā būs Maksims Štrbaks. Arī Štrbaks U-20 čempionātā piecās spēlēs guva trīs punktus un ir izteikts uzbrūkošais aizsargs, taču sezona klubā nav bijusi īpaši veiksmīga – 46 USHL spēlēs 18 punkti un negatīva lietdetrība “-20”, kas ir trešais sliktākais rezultāts klubā.

Vārtos ir vairāk jautājumu, nekā atbilžu – nav izteikta pirmā numura. Domājams, ka Samuels Urbans, kurš paspējis debitēt USHL, pirmais saņems iespēju sargāt Slovākijas izlases vārtus, taču viņš noteikti nav viens no talantīgākajiem ripu ķērājiem turnīrā.

Cīnīties par medaļām būs sarežģīti, taču labs līderu sniegums un veiksmīga vārtsargu spēle ļautu iekļūt pusfinālā.

Čehijas un Slovākijas U-18 hokeja izlases, hokejazinas.com
Čehijas un Slovākijas U-18 hokeja izlases | Foto: IIHF

 

Somija

Aizvadītā gada bronzas medaļas ieguvēji uz šo čempionātu nevedīs pārāk talantīgu sastāvu. Galvenokārt komanda uzbrukumā paļausies uz Konsta Heleniusa pienesumu – vien 16 gadus hokejists aizvadījis labu sezonu Somijas augstākajā līgā (Liiga).

Zināms potenciāls ir arī Topiasam Hīninenam, taču uzbrukumā trūkst līderu un arī sastāva dziļums nav īpaši iespaidīgs.

Aizsardzības līnija ir spēcīgāka, nekā uzbrukuma sastāvs. Lielas cerības somi liek uz Aronu Kiviharju, kurš ir meistarīgs spēlētājs ar ripu, un lielisks slidotājs. Jāpiemin, ka labs slidojums ir raksturīgs visai komandai.

Vārtos pirmais numurs būs Noa Vali, kurš veiksmīgi spēlējis Somijas U-20 līgā un spējis debitēt Liiga. Šogad hokejists veiksmīgi spēlējis starptautiskos turnīros, taču vēl nav skaidrs, vai viņš to spēs atkārtot arī šajā turnīrā. Jāpiemin, ka Vali ir viens no visaugstāk vērtētajiem Eiropas vārtsargiem gaidāmajā NHL draftā.

Somijas izlase, iespējams, nav viena no talantīgākajām šajā turnīrā, taču tā ir izcili piemērota izšķirošajām spēlēm. Ātrums ir šīs komandas galvenais trumpis, bet, lai atkal iekļūtu pusfinālā, galvenais smagi nekļūdīties aizsardzībā.

 

 

Vācija

Vācijas izlases uzbrukuma sastāvs nav īpaši spēcīgs. Galvenokārt pretiniekiem jāuzmanās no Vadima Šrainera un Linusa Brandla pienesuma, taču īpaši daudz talanta šajā komandā nav.

Aizsardzības līnija gan ir pietiekami konkurētspējīga – Pauls Maiers aizvadījis veiksmīgu sezonu Vācijas U-20 līgā un jau paspējis debitēt Vācijas hokeja līgā (DEL). Tāpat, Edvins Tropmans būs viens no komandas līderiem.

Vārtos pirmais numurs, škietami, būs Leons Villeršeids. Domājams, ka lielus brīnumus no viņa neredzēsim – kopumā visa vārtsargu līnija vāciešiem ir diezgan vāja. Arī sastāva dziļums citās pozīcijās nav iespaidīgs.

Domājams, ka spēcīgo aizsardzības līderu dēļ Vācijas izlase cīnīsies par ceturtdaļfinālu ar Slovākijas izlasi, taču tas būs ļoti sarežģīts uzdevums. Visdrīzāk, šī valstsvienība paliks pēdējā vietā grupā.

 

 

Norvēģija

Norvēģijas valstsvienība šajā turnīrā, visticamāk, vien centīsies palikt elites divīzijā. Kopumā sastāvs ir vājš un talanta ir maz.

Uzbrukumā komanda galvenokārt paļausies uz Zviedrijas junioru līgās spēlējošajiem Eliasu Straumi Vatni un Fēliksu Granatu. Labus rezultātus komanda cer redzēt arī no Kaspera Haugena Evensena, taču kopumā norvēģiem būs problēmas ar vārtu gūšanu.

Aizsardzībā līderis noteikti būs Ludvigs Laftons, kurš šosezon debitēja Norvēģijas augstākajā līgā. Veiksmīgu sezonu Norvēģijas U-20 līgā aizvadījis arī Filips Monnihs Hagens.

Vārtsargu līnijā spēcīga pirmā numura nav. Kanādā spēlējošais Andreass Fatlands, domājams, uzņemsies šo lomu, taču brīnumus gaidīt nav vērts.

Norvēģijas izlase cīnīsies ar Latvijas izlasi par vietu ceturtdaļfinālā, taču uzvara šķiet maz ticama. Jādomā, ka lielus panākumus šogad nav vērts gaidīt.

Šveices U-18 hokeja izlase, hokejazinas.com
Šveices U-18 hokeja izlase | Foto: Matt Zambonin/IIHF

 

Šveice

Domājams, ka Šveices izlase cīnīsies par trešo vietu B grupā. Uzbrukuma sastāvs ir pietiekami talantīgs – drafta ceturtajā kārtā vieta paredzēta Simonam Maieram un Lenam Zenderam un viņi noteikti būs komandas līderi uzbrukumā. Pirmajās maiņās spēlēs arī Kvebekas junioru līgas (QMJHL) līgas uzbrucējs Leo Braijārs.

Arī komandas dziļums ir pietiekami labs, šveicieši būs spējīgi laukumā laist četras līdzvērtīgas maiņas.

Problēmas varētu rasties aizsardzības līnijā, kur vienīgais spīdošais hokejists ir Daniils Ustinkovs. Vien 16 gadus vecais spēlētājs jau debitējis Šveices augstākajā līgā (NL) un šosezon rādījis veiksmīgus rezultātus savā zonā. Dziļuma aizsardzībā gan trūkst.

Vārtos pirmais numurs būs Evans Huē, kurš arī debitējis NL. U-20 līgā vārtsargs izcēlies ar veiksmīgu statistiku, taču domājams, ka viņš nebūs glābējs pret spēcīgākajām komandām, jo īpaši aizsardzības problēmu dēļ.

Domājams, ka Šveices valstsvienība ir līdzīgā līmenī ar Latvijas izlasi. Šis mačs noteikti būs aizraujošs un ļoti svarīgs cīņā par trešo vietu. Domājams, ka ceturtdaļfinālā gan iekļūt izdosies. Turnīra saimnieki gan būs apņēmības pilni.

 

 

Latvija

Latvijas izlases rīcībā ir divi ļoti spēcīgi QMJHL līderi. Uzbrukumā galveno pienesumu jāgaida no Ērika Mateiko, kurš aizvadīja ļoti veiksmīgu sezonas pusi Kvebekā. Uzbrucējs draftā būs pieejams tikai nākamgad, taču jau šosezon ir lieliska iespēja iekrist skautu acīs.

Labu sezonu Optibet hokeja līgā (OHL) aizvadījuši Kristers Ansons un Raivis Strazdiņš. Zviedrijas U-18 līgā veiksmīgi spēlējis arī Markuss Streikšs – viņi būs komandas līderi uzbrukumā. Arī dziļums ir pietiekami labs, lielākā daļa hokejistu spēlējuši OHL klubā “HS Rīga”, kas aizvadīja veiksmīgu sezonu.

Aizsardzības līnija ir talantīga, ar Pēteri Bulānu priekšgalā. Bulāns QMJHL regulārajā sezonā 31 spēlē guva piecus vārtus un atdeva 13 rezultatīvas piespēles, bet sniegums Play-off bija vēl iespaidīgāks – divi vārti un četras piespēles piecos mačos.

17 gadus vecais aizsargs noteikti būtu iekļauts arī U-20 izlases sastāvā, ja nenāktos izlaist trīs mēnešus lauzta atslēgas kaula dēļ. Šī ir viņa lielā iespēja pakāpties skautu acīs – atgūt to, ko atņēma smagais savainojums.

Veiksmīgi šo sezonu Zviedrijas U-18 līgā aizvadīja arī aizsargs Darels Uļjanskis, kuram ir vien 16 gadu. Hokejists arī debitēja U-20 līgā, kur četros mačos izcēlās ar trim vārtu guvumiem. Uļjanskis noteikti būs viens no līderiem šajā izlasē. Tāpat, Harijs Cjunskis labi spēlējis Šveices U-17 līgā.

Vārtos Latvijas izlasei ir divas izvēles. Oļegs Sorokins OHL izslēgšanas spēlēs uzticējās Akselam Ozolam, kurš treneri nepievīla, aizvadot trīs lieliskas spēles. Tikmēr Zviedrijas U-18 līgā spēlējošais Nils Roberts Mauriņš šosezon uzvarēja 18 no 21 spēles un izcēlās ar iespaidīgu statistiku – 93,2% atvairīto metienu. Vērts pieminēt, ka viņam ir tikai 16 gadu, kas nozīmē, ka potenciāls ir liels. Šī gan būs viņa pirmā pieredze starptautiska līmeņa turnīrā Latvijas izlases sastāvā.

Jādomā, ja Latvijas izlasei ir pa spēkam uzvarēt vismaz Norvēģijas izlasi. Tāpat, iespējams izcīnīt trešo vietu grupā, taču izcīnīt panākumu pār Šveices izlasi nebūs viegli. Šī cīņa būs ļoti svarīga – ja Latvijas valstsvienība paliks ceturtajā vietā, ceturtdaļfinālā nāksies cīnīties pret kanādiešiem. Uzveikt Čehijas vai Zviedrijas izlasi ir iespējams, taču pret Kanādu izredžu nav.

 

 

Domājams, ka galvenie favorīti turnīrā ir Kanādas izlase, bet cīnīties par zelta medaļām lūkos arī Čehijas, Somijas, Zviedrijas un Slovākijas valstsvienības. Domājams, ka lielākos pārsteigumus šajā turnīrā var gaidīt no talantīgā slovāku uzbrukuma, taču negaidīti vāju sniegumu, iespējams, parādīs čehi, kuru sastāvs šogad nav īpaši spēcīgs.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)