TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Zolmanis: DEL 2 ir leģionāri, kuri pelna mazāk nekā Oberlīgā

Sandis Zolmanis, Hokejazinas.com

Sandis Zolmanis | FOTO: IMAGO/Foto Funke Services

“Ar Esenes klubu par jaunu līgumu vienojos diezgan laicīgi,” tā sarunā ar Hokejaziņām saka latviešu uzbrucējs Sandis Zolmanis, kurš nākamo sezonu atkal aizvadīs Vācijas pēc spēka 3. līgas (Oberlīga) klubā Esenes “Moskitos”.

Zolmanis (29) pēdējās divas sezonas aizvadīja Oberlīgā, kurā izcēlās ar ļoti rezultatīvu sniegumu. Uzbrucējs tika atzīts par līgas Ziemeļu konferences labāko hokejistu, regulārajā sezonā sakrājot 79 punktus (33+46). Ziemeļu konferencē uzbrucējs rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņēma otro vietu, atpalikot tikai no cita komandas biedra Elvija Biezā (86 punkti).

“Ja mani neapmierinātu esošā situācija klubā, tad komandā nepaliktu. Man vienmēr ir paticis spēlēt kopā ar latviešiem, jo mums ir cita “hokeja valoda”. Šī ir laba organizācija. Mums ir divi treneri, kuri dara desmi cilvēku darbu. Viņi abi klubā sakārtojuši visu tā, ka ir patīkami spēlēt. Galvenais treneris ir vācietis, bet viņa asistents ir francūzis, kurš atbild arī par fizisko sagatavotību. Viņam ir grāds biomehānikā,” saka uzbrucējs.

Aizvadītajā sezonā Zolmaņa, Biezā un aizsarga Edmunda Augstkalna “Moskitos” izslēgšanas spēlēs izstājās astotdaļfinālā. Zolmanis savu rezultativitāti skaidro ar mazpieredzējušu aizsargu klātbūtni čempionātā, kas uzbrucējam pavēra lielākas iespējas sakrāt punktus.

“Oberlīgā ir maz augsta līmeņa aizsargu un, ja viņiem uzliek spiedienu, tad bieži vien var atņemt ripu un izveidot labus momentus. Šādā stilā mēs arī spēlējām. Visu sezonu es biju vienā maiņā ar Biezo, bet klāt pielika vietējo uzbrucēju. Mums bija laba saikne. Mēs varējām atļauties spēlēt šādu hokeju, jo bijām arī labā fiziskajā formā.”

Zolmanis piekrīt, ka viņa meistarība ļautu spēlēt arī augstākā līmenī, taču katrai medaļai ir divas puses. Klausoties citu hokejistu pieredzi, uzbrucējs norāda, ka spēlēšana augstākā līmenī ne vienmēr dod vēlamo rezultātu un gandarījumu.

“Pirms pieņemu lēmumus, paklausos citu cilvēku stāstos. Piemēram, Biezais divus gadus nospēlēja DEL 2 čempionātā, aizvadīja tur labas sezonas, bet pie viena trenera tu vari spēlēt vairāk, bet cita – mazāk. Vairāki blakusapstākļi var ietekmēt kopējo situāciju.

Zinu, ka DEL 2 ir leģionāri, kuri pelna mazāk nekā Oberlīgā, bet katrs gadījums ir individuāls. Kāds ir gatavs pārmaksāt vietējiem vāciešiem, kuru pietrūkst, taču situācija prasa piesaistīt konkrētu pozīcijas spēlētāju. Dzirdēju par gadījumu, ka hokejists tika atlaists no Oberlīgas kluba un viņš nenoslēdza jaunu līgumu, jo bijusī komanda turpināja maksāt līgumā noteikto summu. Varētu teikt, ka līgumi šeit ir aizsargāti,” Vācijas hokeja pozitīvās iezīmes raksturoja uzbrucējs.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)