SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Vītoliņš par PČ: Sastāva izvēle būs lielas galvassāpes

Harijs Vītoliņš, hokejazinas.com

Harijs Vītoliņš | FOTO: LHF

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par izlases sastāva komplektāciju, kā arī atzina, ka šogad sastāva nosaukšana pasaules čempionātam trenerim sagādās galvassāpes.

“Gatavošanās plānu pasaules čempionātam sastādījām pirms mēneša, taču puiši izlases treniņnometnē ieradīsies no dažādām valstīm un līgām, katrs savā laikā. Izlases ģenerālmenedžeris Rūdolfs Kalvītis visam seko līdzi. Redzēsim, cik daudz spēlētāju būs klāt treniņnometnes pirmajās dienās. Varbūt strādāsim ar vienu grupu, savukārt, ja kanditātu loks būs plašs, dalīsim hokejistus divās. Oficiālā izlases treniņnometne sāksies 3. aprīlī, taču jau nedēļu iepriekš hokejistiem būs pieejami ledus treniņi.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!

Šogad atteikumu izlasei nav. Ja runājam par Kasparu [Daugaviņu – M.L.], tad atkārtošos – vienmēr esmu teicis, ka nevajag sasteigt savu lēmumu, jo paziņot par aiziešanu vienmēr varēs paspēt. Šī viņam bija ļoti laba sezona, viena no labākajām pēdējo gadu laikā. Kandidātu lokā spēlētāju daudz, un, izvēloties sastāvu, man būs lielas galvassāpes,” saka izlases galvenais treneris.

Vītoliņš norāda, ka seko līdzi arī latviešu hokejistiem Ziemeļamerikā, un viņu pievienošanās izlasei atkarīga no klubu sekmēm čempionātos.

“Runāju ar Vankūveras “Canucks” vārtsargu treneri. Ja “Canucks” izslēgšanas spēlēs neiekļūs, visticamāk, Artūrs Šilovs palīdzēs fārmklubam AHL. Šilovs varētu lidot uz Rīgu pēc tam, kad fārmklubs noslēgs sezonu, taču jāņem vērā, ka tā ir Amerika – vienu dienu ģenerālmenedžeri pasaka tā, bet nākamajā citādāk. Domāju, ka aprīļa vidū šajā jautājumā būs lielāka skaidrība. Patlaban NHL spēlētajus lieku mierā.

Klātienē vēlreiz gribu redzēt Danu Ločmeli. Man patika, kā viņš nospēlēja U-20 pasaules čempionātā. Svarīgi redzēt, kā viņš sevi parādīs pieaugušo hokejā, taču viņam spēles klubā ir līdz aprīļa vidum. Es jauno spēlētāju vēlētos redzēt katrā spēlē, lai saprastu, cik liels ir viņa progress.

Notiek pārrunas ar Raivi Ansonu, arī Eduards Tralmaks nav redzēts sen. Šis gads viņam nav tik labs kā aizvadītais. Jauno hokejistu ir daudz, taču izlase nav tā vieta, kur eksperimentēt. Zviedri vai somi var atļauties ceturtajā maiņā eksperimentēt ar jauno hokejistu. Mūsu situācija ir mazliet citādāka – izlasē jāspēlē tiem, kuri ir labākie. Likt uzsvaru uz to, ka jāmaina jaunais pret veco, nav pareizi,” piebilda Vītoliņš.

Atgādināsim, ka 2023. gada pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Deck Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)