TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Puide par Šveici: Vēlētos palikt, bet varbūt arī jāpamaina valsts

Rihards Puide, Hokejazinas.com

Rihards Puide | FOTO: Mārtiņš Lācis

No Lašodefonas, Šveicē.

Latviešu hokejists Rihards Puide sarunā ar Hokejaziņām pastāstīja par šo sezonu Šveicē, sacīdams, ka lielu uzmanību velta personīgajam sniegumam, jo pēdējos gadus vairākkārt mainījis klubus, taču nākotnē vēlētos ilgtermiņa līgumu.

26 gadus vecais Puide šosezon pārstāv Šveices pēc spēka otrās līgas (Swiss League) klubu Belinconas “Rockets”, bet kopumā Šveicē spēlē kopš 2012. gada. Pirmās sezonas pavadītas Cīrihes “Lions” jauniešu sistēmā, tad pamainīti klubi un uzbrucējs bijis Lozannā, Vintertūrā, īsu brīdi arī Zviedrijā, pērn Oltenā, bet šogad Belinconā.

“Rockets” ir otrās līgas tabulas pastarītis. Pērn klubs bāzējās Šveices itāļu daļā Tičino kantonā, taču šosezon ir mainījis mājvietu un mājas spēles aizvada stundas brauciena attālumā esošajā Belinconā.

“Mana loma ir vairāk palīdzēt jaunajiem komandas spēlētājiem, bet par sevi varu teikt, ka jānospēlē sezona līdz beigām un jāpierāda sevi. Spēles laiks ir atkarīgs no trenera izvēlētās taktikas, taču komandā visiem dod iespēju sevi pierādīt un laukumā laiž visas četras maiņas.

Ja spēlējam vienkārši, tad ir iespēja “aizķert punktus”, taču, kad sākam kaut ko paši izdomāt, mums rodas problēmas. Komanda ir profesionāla, bet ir daži spēlētāji, kuri ikdienā strādā par treneriem, kā arī divi no hokejistiem ir pastnieki. Kluba budžets ir ierobežots, un tas noteikti nav tik liels kā līgas vadošajām komandām, lai varētu atļauties augsta līmeņa hokejistus. Mums uz katru spēli jādodas ar autobusu un ceļā pavadām aptuveni trīs stundas, un pēc katras spēles šādu ceļu uzreiz mērojam naktī atpakaļ.” teic Puide.

Rihards Puide, Hokejazinas.com
Rihards Puide | FOTO: Mārtiņš Lācis

Uzbrucējs par savu nākotni runā izvairīgi, taču saka, ka vēlētos palikt Šveicē. Tiesa gan, ja būs labs piedāvājums no citas valsts kluba, viņš to izvērtēs. Šosezon Puide 22 spēlēs sakrājis četrus punktus (2+2).

“Aizvadītajā sezonā spēlēju Oltenā, bet kluba vadība teica, lai gaidu savu iespēju. Vēlējos spēlēt daudz, tādēļ mainīju komandu un nokļuvu Belinconā. “Rockets” klubam ir sadarbība ar augstākās līgas komandām “Ambri-Piotta”un Langnavas “Tigers”, taču Šveicē mani izsaukt var jebkurš no augstākās līgas klubiem.

Vēlētos šeit palikt un vairākas sezonas aizvadīt vienā klubā, bet varbūt arī jāpamaina valsts. Ja būs laba sezona un sekos, piemēram, piedāvājums no Austrijas, tad arī šādu variantu neizslēdzu,” piebilda uzbrucējs.

Dukurs, Andersons, Puide, Hokejazinas.com
Darels Dukurs, Toms Andersons un Rihards Puide – visi trīs nesen tikās laukumā | FOTO: Mārtiņš Lācis

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)