SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Pekina ’22, Rīgas “Dinamo” enkurs un U-20 vēsturiskā uzvara: Pļāvējs par aizejošo gadu

Roberts Pļavējs, Hokejazinas.com

Roberts Pļavējs | FOTO: LHF

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar “Hokejazinas.com” dalījās pārdomās par hokeja notikumiem 2022. gadā, kā arī norādīja uz nākamā gada plānotajiem darbiem un izaicinājumiem.

“Es nevaru izcelt šogad tikai vienu konkrētu notikumu, jo gads bija piesātināts ar daudziem pasākumiem. Jāsāk ar ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā, kurām vēlāk sekoja U-18 pasaules čempionāts. Puišu izlasei šajā turnīrā gan bija viļņveidīgs sniegums. Sezona tika noslēgta ar pasaules čempionātu Somijā pieaugušajiem, kas, līdzīgi kā olimpiskās spēles, bija ar daudziem izaicinājumiem. Atgādināšu, kā Latvijas izlasei veicās Covid-19 apstākļos ar nokļūšanu uz Pekinu. Savukārt pasaules čempionāta kontekstā pie izaicinājumiem var minēt to, ka Latvijas valstsvienībā spēlēja deviņi debitanti, un tā bija ceturtā jaunākā izlase turnīrā.

Tāpat šogad pirmo reizi nokomplektējām U-18 sieviešu izlasi, bet vasaras izskaņā U-20 puiši spēlēja pasaules čempionāta Elites divīzijā, kurā izcīnīja vēsturisku uzvaru. Jāteic, ka šo gadu arī noslēdzam ar U-20 pasaules čempionātu, un redzēsim, kā puišiem veiksies,” norāda Pļāvējs.

Hokeja sabiedrībā skaļš notikums bija februāra izskaņā. Reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, Rīgas “Dinamo” padome pieņēma lēmumu izstāties no visām Kontinentālās hokeja līgas (KHL) struktūrām. Lai gan kluba zīmols ir saglabāts [komanda spēlē “Optibet” hokeja līgā – M.L.], KHL kontekstā Rīgas “Dinamo” ēra ir noslēgusies. Pļāvējs teic, ka medaļai ir divas puses – Rīgas “Dinamo” izjukšanā var runāt gan par zaudējumiem, gan ieguvumiem.

“Piekrītu tev, ka Rīgas “Dinamo” izjukšana ir jāpieņem kā fakts. Sajūta ir divejādas. Raugoties no līdzjutēja acīm, hokejs cieta, jo Rīgas “Dinamo” spēlēja augstā līmenī, kur lielai daļai hokejistu bija laba iespēja nopelnīt. Krievijas iebrukuma Ukrainā sakarā ir grūti kaut ko pozitīvu atrast, bet, ja skatāmies no hokeja prizmas, tad vienas durvis ir aizvērušās, bet citas atvērušās. Esam sākuši plašu sadarbību ar Somijas Hokeja federāciju, kas skar “Zemgale/LLU” dalību “Mestis” līgā, bērnu klubu iesaisti turnīros, kā arī pasaules čempionātā rīkošanu Tamperē un Rīgā. Grūti teikt, vai izjūkot Rīgas “Dinamo” esam kaut ko pazaudējuši vai ieguvuši ilgtermiņā, taču hokejs viennozīmīgi ar to nebeidzas.”

Runājot par 2023. gadu, LHF ģenerālsekretārs akcentē jauno valdību un tās nospraustās vadlīnijas sportā, sieviešu hokeja attīstību, kā arī nākamgad maijā gaidāmo pasaules čempionātu pieaugušajiem.

“Gaisā virmo jautājumi par Latvijas sporta pārvaldi un jauno valdību, kāda būs tās politika attiecībā uz sportu. Ceru, ka nākamā gada laikā šajā jautājumā būs skaidrība. Hokeja sakarā liela interese ir mūsu meitenēm, jo pēdējā laikā lielu uzmanību esam pievērsuši sieviešu hokejam. Redzēsim, kā veiksies somu speciālistam Hannu Saintulam, kurš strādā ar pieaugušo sieviešu izlasi. Un, protams, ka liels notikums ir maijā gaidāmais pasaules čempionāts Rīgā. Tas ir liels notikums gan mums kā rīkotājiem, gan arī izlases dalībniekiem. Redzēsim, kāds būs izlases sastāvs, bet paredzu, ka šajā sakarā varētu būt arī pozitīvas tendences,” piebilda Pļāvējs.

 

 

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)