TIKAI HOKEJAZINAS.COM

PČ galvenais ārsts Fūrmanis: Katru traumas gadījumu izvērtējam atsevišķi

Roberts Fūrmanis, Hokejazinas.com

Roberts Fūrmanis | FOTO: Ansis Ancovs

“Strādāt pasaules hokeja čempionātā man ir liels izaicinājums un liels gods,” tā sarunā ar “Hokejazinas.com” saka Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra pārstāvis un čempionāta galvenais ārsts, reanimatologs Roberts Fūrmanis.

Roberts Fūrmanis pēdējos gados kā galvenais ārsts ir piedalījies vairākos ar sportu saistītos pasākumos, tajā skaitā arī pasaules motokrosa čempionātā. Viņa lielā pieredze medicīnā, kā arī profesionālitāte ļauj uzņemties atbildību par starptautiska mēroga pasākumu vadīšanu. Pasaules čempionātā Rīgā viņš atbild par medicīnisko nodrošinājumu.

“Manā pārziņā ir pilnīgi visi medicīniskie resursi pasaules čempionātā Rīgā, kas skar hokejistus un fanu zonu. Mūsu uzdevums ir kontrolēt un pārbaudīt, vai visi iesaistītie medicīnas darbinieki un arī telpas atbilst turnīra reglamentam. Čempionāta pirmajās dienās bija daudz nezināmā un neliels stress, jo šeit ir iesaistīti aptuveni 100 darbinieki no dažādām medicīnas iestādēm, savukārt spēļu dienās šeit uz vietas strādā 27 cilvēki.

Arēnas trešajā līmenī ir četras personas, kuras novēro situāciju tribīnēs, un šāds pats skaits cilvēku ir arī stāvu zemāk, savukārt aiz laukuma apmales ir medicīnas brigāde, kas ir atbildīga par situāciju laukumā. Pēc komandas ārsta aicinājuma tā ir gatava doties uz ledus un asistēt ar nepieciešamo inventāru. Ja ārsti redz, ka hokejists ilgāku laiku guļ uz ledus, viņi ir paaugstinātā gatavībā reaģēt.

Katru traumas gadījumu mēs izvērtējam atsevišķi, un tad pieņemam lēmumu par vešanu uz slimnīcu. Pie laukuma mums ir divas medicīnas brigādes, ja viena dodas uz slimnīcu, tad vietā nāk otra. Mums ir noslēgts līgums ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcu un traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu. Ja runājam par operāciju veikšanu, tad izvērtējam, vai hokejistam ir apdraudējums dzīvībai. Neatliekamas medicīniskas darbības tiek veiktas Rīgā,” teic Roberts Fūrmanis.

Reanimatologs arī ieskicē, kuri medicīnas darbinieki palīdz čempionāta laikā, sakot, ka turnīra reglaments paredz prasības, no kurām nedrīkst būt atkāpju.

“Seit uz vietas strādā traumatologs, mutes, sejas un žokļu ķirurgs, neatliekamās medicīnas ārsts, neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, kā arī sertificētas ārstniecības personas, kuras atrodas skatītāju zonā. Brigādēm ir noteikti minimālie standarti, kas jāņem vērā. Tāpat mēs pielāgojamies skatītāju un spēļu skaitam, kā arī notikumiem, kas norit arēnas teritorijā. Mums ir daudz palīgu, un tas ir komandas darbs. Saku paldies visiem mediķiem un čempionāta organizatoriem, kuri uzticēja man šos pienākumus. Varu apgalvot, ka tos veicu ar visaugstāko atbildību. Ceru, ka izdosies pārējiem parādīt, kādā līmenī mēs esam, un no mums varēs mācīties.

Strādāt pasaules hokeja čempionātā man ir izaicinājums un liels gods. Esmu strādājis dažāda līmeņa starptautiskās sacensībās, bet šīs šobrīd ir lielākās. Motokrosa un hokeja čempionātus nevar salīdzināt, jo pirmais notiek nedēļas nogalē dažas dienas, savukārt hokeja čempionāts divas nedēļas, un darba intensitāte tajā ir lielāka. Nākamgad Latvijā notiks pasaules rallija čempionāts, kas arī būs ievērības cienīgs notikums,” uzsver Roberts Fūrmanis.

  • 5/5
    Bonuss
    ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
  • 5/5
    Bonuss
    CASHBACK LĪDZ 100 EUR
Komentāri (0)