TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Izlases ĢM Kalvītis: Hokejists pats pie trenera ar šādu vēlmi neies

Rūdolfs Kalvītis, Hokejazinas.com

Rūdolfs Kalvītis | FOTO: Mārtiņš Lācis

Latvijas hokeja izlases ģenerālmenedžeris Rūdolfs Kalvītis sarunā ar Hokejaziņām pastāstīja par savu ikdienas darbu, strādājot kopā ar valstsvienības galveno treneri Hariju Vītoliņu, kā arī piebilda, ka šogad publiski pilns kandidātu saraksts netiks izziņots.

Rūdolfs Kalvītis kā izlases ģenerālmenedžeris ikdienā komunicē un seko līdzi latviešu hokejistiem gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā, bet, nākot tuvāk pasaules čempionātam, viņš iesaistās arī treņinprocesā, palīdzot spēlētājiem komunikācijā ar izlases treneriem, kā arī sniedzot savu padomu dažādos jautājumos, kas skar hokejistu klātbūtni sagatavošanās posmā.

“Manu darbu valstsvienībā ikdienā neredz, līdz ar to daudziem nav informācijas, ko es pārrunāju ar spēlētājiem, cik bieži ar viņiem sazinos un kā veidoju attiecības starp spēlētāju un treneriem. Spēlētāji pie manis var vērsties un izklāstīt jebkuru tēmu, un es izdomāšu veidu, kā to tālāk nokomunicēt ar izlases galveno treneri, jo dienas beigās – mēs visi ejam uz vienu mērķi. Harijs Vītoliņš bieži uzsver, ka izlase nav klubs, un valstsvienībai ir cita vērtība un nozīme. Sevi ir jāpierāda visiem.

Man ir bijušas situācijas, kad spēlētājs nāk pie manis un saka, “Rūdolf, Tu zini, ka es varu būt noderīgs šādā konkrētā ampluā. Kā man to labāk panākt?” Ir gadījumi, kad aizeju pie galvenā trenera un iesaku, “Vai varam pamēģināt šo spēlētāju sastāvā, viņš ir tehnisks un gudrs, ieliekam viņu skaitliskajā vairākumā!” Spēlētājs pats pie trenera ar šādu vēlmi neies,” saka izlases ģenerālmenedžeris.

Rūdolfs Kalvītis stāsta, ka izlases kodols tiek veidots jau sezonas laikā, kad tiek sekots līdzi mūsējiem ārzemēs un spēlētāji aizvada pārbaudes spēles novembrī un decembrī. Kā pozitīvu piemēru viņš min 20 gadus veco uzbrucēju Danu Ločmeli, kurš aizvadītajā pasaules čempionātā debitēja izlases sastāvā.

“Mums sezonas laikā ir divi turnīri, kad top skaidrība par Eiropā spēlējošajiem hokejistiem. Iepriekšējā sezonā novembra turnīrā sevi labi apliecināja Ločmelis, kurš parādīja, ka var spēlēt pieaugušo izlasē. Vītoliņš viņu toreiz izlasē redzēja pirmo reizi, un šajos turnīros mums ir iespēja arī sekot kandidātiem līdzi.

Mums ir rūpīgi uzskaitīti visi potenciālie izlases kandidāti. Plānojam izziņot spēlētājus, kuri ir labākie uz doto brīdi un gatavi pārstāvēt izlasi jau 1. aprīlī. Pēc tam jau seko papildinājumi, kurus plānojam paziņot arī publiski. Korekcijas ievieš arī sezonas laikā gūtie savainojumi. Kad ir redzama play-off kopaina, tad varam aptuveni nojaust, kuri hokejisti ieradīsies treniņnometnes paša sākumā. Ar hokejistiem kontaktu uzturu regulāri, un to pašu dara arī Vītoliņš. Viņš bieži Šveicē apmeklē Latvijas pārstāvēto hokejistu klubu spēles,” norādīja Rūdolfs Kalvītis.

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)