TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Andersons: Nevaru sevi iedomāties, spēlējot citā valstī

Toms Andersons, Hokejazinas.com

Toms Andersons | FOTO: Mārtiņš Lācis

No Lašodefonas, Šveicē.

“Nevaru sevi iedomāties, spēlējot citā valstī,” tā Hokejaziņām Šveices pilsētā Lašodefonā saka Latvijas izlases un Šveices pēc spēka otrās līgas (SL) kluba “La Chaux-de-Fonds” uzbrucējs Toms Andersons.

29 gadus vecajam uzbrucējam šī ir 15 sezona Šveicē. Tur viņš sācis spēlēt jauniešu vecuma komandās, kurās arī regulāri krājis punktus. Izejot cauri Bernes jauniešu sistēmai, pirmo pieaugušo līgas līgumu hokejists saņēma Tūrgavā, kas spēlēja Šveices pēc spēka otrajā līgā. Savukārt pirmo iespēju spēlēt augstākajā līgā uzbrucējs saņēma 2017./2018. gada sezonā, kad pārspēlēs pievienojās Langnavas “Tigers” komandai. Vēlāk uzbrucējs Langnavas klubā aizvadīja arī divas pilnas sezonas, bet kopš 2021./2022. gada sezonas viņš pārstāv “La Chaux-de-Fonds”, kas bāzējas Šveices franciski runājošajā daļā.

Aizvadītajā sezonā Lašodefonas klubs kļuva par otrās līgas čempioniem, bet Andersons regulāro sezonu noslēdza kā līgas rezultatīvākais hokejists – 45 spēlēs 65 punkti (18+47). Lietderības koeficents “+27”. Tikmēr 13 play-off spēlēs uzbrucēja rēķinā seši vārti un 18 piespēles, kas viņu ar 24 punktiem ierindoja rezultatīvāko spēlētāju saraksta otrajā vietā aiz sava komandas biedra norvēģa Sondre Oldena.

Toms Andersons, Hokejazinas.com
Toms Andersons #91 | FOTO: Mārtiņš Lācis

“La Chaux-de-Fonds” panākumu sērija gan apstājās pārspēlēs ar augstākās līgas pastarīti “Ajoie”, kurās vietu labāko sabiedrībā nosargāja “Ajoie” (4-2). Lašodefonas klubs nolēmis, ka arī šajā sezonā pretendēs uz iespēju iekļūt NL. Kopā ar viņiem ambīcijas apstiprinājis arī pērnās sezonas finālists “Olten”. Šveicē NL čempionāts nav slēgts, taču dalībai tajā nepieciešamas finansiālās garantijas. “La Chaux-de-Fonds” paredz, ka dalībai augstākajā līgā nepieciešami 10 miljoni Šveices franku. Vispirms vēl pavasarī priekšā ir izslēgšanas spēles, kurās bez Lašodefonas kluba kā favorītus uz čempiontitulu jāpiemin Kīsnahtas “Lions”, “Olten” un strauji progresējušo “Basel” vienību.

Andersons aizvadītajā pavasarī ar klubu pagarināja līgumu vēl uz divām sezonām, kā arī nule kā novembra sākumā šo rindu autoram apstiprināja pirms gada teikto, ka “labāk uzvaru otrajā līgā, nevis cīnos par palikšanu augstākajā”. Teorētiski noslēgtais līgums ļauj uzbrucējam pieņemt arī NL čempionāta licenci un pāriet uz īres tiesībām pie kāda augstākās līgas kluba, taču Andersons jau vairākkārt sacījis, ka, neskatoties uz rezultatīvo spēli, lielu interesi no NL klubiem viņš nav jutis. Lašodefona savu līderi arī tik viegli nelaidīs prom. Andersons joprojām ar 20 punktiem (4+16) ir sava kluba Topscorers, līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņemot 10. vietu. Ar sadzīvi 40 000 iedzīvotāju lielajā pilsētā, kurā runā tikai franciski, un kluba organizāciju Andersons ir apmierināts, sakot, ka nevar sevi iedomāties, spēlējot citā valstī. Hokejists jau pirms dažiem gadiem ieguva Šveices hokeja licenci, līdz ar to viņam nav ārzemnieka statuss. Tiesa gan, aktīva licenču dalīšana ārzemju spēlētājiem jau drīzumā varētu apstāties, jo līga/federācija vēlas ierobežot leģionāru skaitu, kuri pēc dažām nospēlētām sezonām salīdzinoši viegli tiek arī pie Šveices hokeja licences. Saglabājot ārzemnieka statusu, spēlētāji konkurētu pirmkārt jau savā starpā, bet, iegūstot Šveices licenci, ir vieglāk atstāt ārpus pieteikuma vietējo hokejistu.

Toms Andersons, Hokejazinas.com
Toms Andersons | FOTO: Mārtiņš Lācis

Uzbrucēja ambīcijas un kvalitātes noteikti ir augstākas, nekā atlikušo karjeru aizvadīt tikai Šveices 2. līgā. Pavasarī uzbrucējs debitēja Latvijas izlasē pasaules čempionātā, izcīnot bronzas medaļu. Nedaudz pārsteidzoši, ka tas notika 29 gadu vecumā. Taču izskatās, ka uzbrucēja karjeras augstākais punkts vēl tikai priekšā. Vai tas būs Latvijas izlasē vai arī klubu hokejā, grūti pateikt, taču nevar izslēgt, ka kādu brīdi šie abi ceļi ies paralēli. Vismaz nākamgad uz PČ Ostravā Andersons gatavs doties. Atliek tikai tāds “sīkums”, kā tikt sastāvā.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)