PČ 1A divīzijā: ungāri uzvar, Lietuva zaudē

Šodien Slovēnijas pilsētā Ļubļanā sākās pasaules čempionāts hokejā 1A divīzijā un pirmajā dienā pie uzvarām tika Ungārijas un Slovēnijas izlases.

Dienas pirmajā spēlē Ungārijas valstsvienība ar 5:1 uzvarēja Dienvidkoreju. Uzvarētāju rindās ar trīs gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās pirmās maiņas uzbrucējs Ksanads Erdelī.

Pēc pirmajiem diviem periodiem ungāri bija vadībā ar 5:0, bet mača trešajā trešdaļā Dienvidkoreja guva savus pirmos un vienīgos vārtus.

Vakara spēlē pie panākuma tika laukuma saimnieki slovēņi, kuri ar 4:2 pārspēja Lietuvu. Pirmajā periodā slovēņi panāca 1:0, bet pēc spēlētām 40 minūtēm bija vadībā ar 3:0. Mača turpinājumā mājinieki guva ceturtos vārtus, bet spēles izskaņā lietuvieši divreiz pārspēja slovēņu vārtsargu.

Jāpiebilst, ka Lietuvas izlases rindās spēlēja divi bijušie Rīgas “Dinamo” hokejisti – vārtsargs Mants Ārmalis un aizsargs Nerijus Ališauskas, kā arī divi HK “Liepāja” šīs sezonas uzbrucēji – Eimantas Noreika un Marks Kaļeiņikovas.

Slovēņiem šājā čempionātā jāiztiek bez savas zvaigznes Anže Kopitara, kurš kopā ar Losandželosas “Kings” piedalās Stenlija kausa izcīņā.

Autors: hokejazinas.com