Latvijas pieveiktā Zviedrija kļūst par U-18 pasaules čempioni

Par 2022. gada pasaules čempioni hokejā U-18 vecuma grupā kļuvusi Zviedrijas U-18 valstsvienība, kas šovakar turnīra izšķirošajā spēlē ļoti rezultatīvā cīņā ar 6:4 (2:2, 2:1, 2:1) pārspēja turnīra galveno favorīti ASV.

Raiens Lenards jau mača trešajā minūtē izvirzīja ASV U-18 izlasi vadībā, taču pirmās trešdaļas turpinājuma, 63 sekunžu laikā ar precīziem metieniem izceļoties Oskaram Petersonam un Noa Estlundam, zviedri pārņēma vadību. Pirmā perioda beigās gan Frenks Nazars atjaunoja līdzsvaru.

Otrajā trešdaļā, vairākumā gūstot vārtus Līamam Ehgrēnam un jau minētajam Estlundam, Zviedrijas U-18 valstsvienība panāca 4:2. Četras minūtes pirms otrā perioda noslēguma Rutdžers Makgroertijs gan atbildēja ar gūtiem vārtiem vairākumā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Trešās trešdaļas vidū Ehgrēns guva savus otros vārtus mačā un atjaunoja zviedriem divu vārtu pārsvaru, taču amerikāņi nepadevās. Nedaudz vairāk nekā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Makgroertijs izcēlās otro reizi spēlē un atkal samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Amerikāņi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, cenšoties izglābties no zaudējuma, taču tas viņiem nedeva cerēto rezultātu. 31 sekundi pirms pamatlaika beigām Jūnatans Lekerimeki ieraidīja ripu tukšajā pretinieku cietoksnī un panāca 6:4.

Zviedrijas U-18 hokejisti otro reizi kļuva par U-18 pasaules čempioniem. Turnīra galvenajai favorītei ASV šoreiz nācās samierināties ar sudraba godalgām. Tikmēr bronzas medaļas izcīnīja Somijas U-18 izlase, kas bronzas mačā ar 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) pārspēja Čehijas vienaudžus.

Šogad notiekošajā pasaules čempionātā Zviedrijas U-18 valstsvienība piedzīvoja vienu zaudējumu. Vienīgo neveiksmi skandināvi cieta pasaules čempionāta pirmajā mačā, kurā ar 2:3 piekāpās Latvijas U-18 izlasei. Mūsu valstsvienība turnīru noslēdza septītajā vietā.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF