Francija izcīna uzvaru A grupas pastarīšu cīņā

Šodien Pasaules hokeja čempionāta spēlē Francijas izlase ar 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) pārspēja Kazahstānas valstvienību.

Spēles sestajā minūtē aizsargs Valērijs Orehovs izvirzīja Kazahstānu vadībā. 27 minūtes vēlāk, Francija panāca izlīdzinājumu, pateicoties Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina komandas biedra Kolumbusas “Blue Jackets” rindās Aleksandra Teksjē precīzajam raidījumam. Nedaudz vēlāk Florians Čakiašvīli izvirzīja Franciju vadībā un uzstādīja mača gala rezultātu.

Teksjē tika atzīts par labāko Francijas spēlētāju, taču Kazahstānas rindās labākā spēlētāja godu izpelnījās vārtsargs Andrejs Šutovs, kurš atvairīja 21 no 23 metieniem.

Francijas vārtsargs Anrī-Korentīns Bujss tika galā ar 26 no 27 metieniem.

Francijai šī bija otrā spēle turnīrā, taču pirmā uzvara, savukārt Kazahstāna cieta otro zaudējumu divās dienās.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: IIHF