Latvijas izlasei pievienosies arī Pekinas OS rezultatīvākais spēlētājs

Zviedrijas pēc spēka otrās līgas (Allsvenskan) kluba Solnas AIK uzbrucējs Renārs Krastenbergs pievienosies Latvijas izlases treniņnometnei pirms 2023. gada pasaules hokeja čempionāta, savā Twitter.com kontā paziņojusi Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Krastenbergs šo sezonu uzsāka Allsvenskan kluba “Sodertalje” rindās. Latviešu uzbrucējs komandas sastāvā aizvadīja 27 spēles, kurās izcēlās ar diviem vārtu guvumiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. “Sodertalje” komandas vadība nebija apmierināta ar Krastenberga sniegumu, tāpēc nolēma viņu aizmainīt.

Janvārī 24 gadus vecais uzbrucējs nonāca cita Allsvenskan kluba Solnas AIK paspārnē. Krastenbergs ātri kļuva par vienu no komandas uzbrukuma līderiem – regulārajā čempionātā 18 mačos AIK rindās latvietis sakrāja 12 (5+7) punktus. Savukārt aizvadītajās sešās izslēgšanas spēlēs uzbrucēja kontā ir četri (1+3) punkti.

Krastenberga pārstāvētā AIK šobrīd Allsvenskan ceturtdaļfinālā tiekas ar Latvijas izlases vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvēto Ērnšeldsvīkas “MoDo”. Pēc aizvadītiem četriem mačiem sērijā rezultāts ir neizšķirts (2-2). Šovakar abas komandas aizvada sērijas piekto spēli. Pēc nospēlētām 20 minūtēm uz tablo ir 1:1.

24 gadus vecais uzbrucējs ir pārstāvējis Latvijas izlasi divos pasaules čempionātos. 2021. gadā Rīgā notiekošajās planētas meistarsacīkstēs Krastenbergs sešās spēlēs izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, bet pērn Somijā notiekošajā pasaules čempionātā sešās spēlēs palika bez punktiem.

Krastenbergs iepriekšējā gadā Pekinā Latvijas valstsvienības sastāvā debitēja olimpiskajās spēlēs. Pekinā uzbrucējs aizvadīja ļoti veiksmīgu turnīru – četrās spēlēs Krastenbergs atzīmējās ar vienu precīzu metienu un četrām rezultatīvām piespēlēm. Ar sakrātiem pieciem punktiem viņš kļuva par Latvijas izlases turnīra rezultatīvāko spēlētāju.

Šogad pasaules čempionāts norisināsies no 12. līdz 28. maijam. Tas notiks Rīgā un Tamperē. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF