Zviedri iemet piecus vārtus jau pirmajā trešdaļā un sagrauj britus (VIDEO)

Trešo uzvaru trijās aizvadītajās spēlēs Somijā notiekošajā pasaules čempionātā izcīnījusi Zviedrijas valstsvienība, kas šovakar B apakšgrupas dienas pēdējā mačā ar 6:0 (5:0, 0:0, 1:0) sagrāva Lielbritānijas izlasi.

Zviedri nopietnus pamatus uzvarai ielika jau pirmajā trešdaļā, kurā panāca graujošo 5:0. Rasmuss Asplunds jau mača 13. sekundē izvirzīja Zviedrijas valstsvienību vadībā, bet trešdaļas turpinājumā viņš guva vēl vienus vārtus. Tāpat ar precīziem metieniem zviedru rindās izcēlās arī Joakims Nordstrēms, Antons Bentsons un Rasmuss Dalins.

Lielbritānijas izlases galvenais treneris Pīters Rasels pirms otrā perioda sākuma nolēma veikt vārtsargu nomaiņu. Bena Baunsa vietu vārtos ieņēma Džeksons Visls. Šis lēmums attaisnojās, jo mača turpinājumā Visls ielaida tikai vienu ripu. Vienīgo reizi viņš kapitulēja 54. minūtē, kad otro reizi mačā izcēlās Bentsons.

Zviedrijas izlase svinēja pārliecinošu uzvaru ar 6:0 un izcīnīja trešo panākumu trijos aizvadītajos mačos. Savukārt Lielbritānijas hokejisti cieta trešo neveiksmi trijās spēlēs. Ar trijos mačos izcīnītiem deviņiem punktiem zviedri šobrīd ir B apakšgrupas līderi. Tikpat punktus gan ir ieguvuši arī mājinieki somi. Tikmēr briti ar izcīnītu vienu punktu ieņem pēdējo vietu B apakšgrupā.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF