Somija apspēlē Austriju un nodrošina vismaz 2. vietu grupā

Somijas hokeja izlase, hokejazinas.com

Somijas izlase | Foto: IIHF

Piekto uzvaru Somijā notiekošajā pasaules čempionātā izcīnījusi turnīra mājiniece Somija, kas šodien B apakšgrupas mačā ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) apspēlēja Austrijas izlasi.

Jau spēles 2. minūtē kapteinis Valteri Filpula izvirzīja mājiniekus vadībā. Otrā perioda sākumā Mikaels Granlunds panāca 2:0, gūstot trešos vārtus turnīrā. Punktu cīņai pielika Toni Rājalas precīzais metiens 48. minūtē.

Somijas vārtsargs Jussi Olkinuora izcīnīja trešo “sauso” uzvaru šajā turnīrā, atvairot visus 19 austriešu metienus. Tikmēr Austrijas vārtsargs Davids Kikerts tika galā ar 36 no 39 metieniem.

Somijas izlase ar šo uzvaru garantēja vismaz 2. vietu B grupā. Pašlaik ar 16 punktiem sešās spēlēs mājinieki ieņem 1. vietu grupā, taču viņiem seko Zviedrija ar 12 punktiem aizvadot par vienu maču mazāk.