Slovāki grūtā mačā pieveic Kazahstānu un turpina cīņu par ceturtdaļfinālu (VIDEO)

Otro uzvaru Somijā notiekošajā pasaules čempionātā šovakar izcīnīja Pekinas olimpisko spēļu bronzas medaļniece Slovākija, kas A apakšgrupas šīs dienas vakara mačā sīvā cīņā tikai ar 4:3 (1:2, 3:0, 0:1) pārspēja Kazahstānas komandu.

Andrejs Kolārs 13. minūtē izvirzīja Slovākijas izlasi vadībā, taču pirmās trešdaļas turpinājumā, ar precīziem metieniem skaitliskajā vairākumā izceļoties Kirilam Paņukovam un Dmitrijam Ševčenko, Kazahstānas hokejisti pārņēma vadību un panāca 2:1.

Otrajā periodā Kazahstāna nopelnīja piecu minūšu noraidījumu. Slovāki pretiniekus par to bargi sodīja, gūstot divus vārtus vairākumā un atgūstot vadību. Slovākijas valstsvienības rindās ar gūtiem vārtiem atzīmējās Martins Fehērvāri un Adams Liška.

Turklāt otrās trešdaļas turpinājumā slovāki vēl tika pie iespēja izpildīt soda metienu. To devās izpildīt Slovākijas hokeja jaunā zvaigzne Jurajs Slafkovskis. 18 gadus vecais uzbrucējs realizēja iegūto soda metienu un panāca jau 4:2.

Trešā perioda sākumā Paņukovs izcēlās otro reizi mačā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču slovāki nosargāja uzvaru ar 4:3 un svinēja tikai otro panākumu turnīrā. Kamēr Kazahstāna piedzīvoja piekto neveiksmi piecās aizvadītajās spēlēs.

Slovākijas izlasei joprojām ir labas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Ar piecās spēlēs izcīnītiem sešiem punktiem slovāki šobrīd ieņem piekto vietu A apakšgrupā. Tikpat punktus ir ieguvuši arī vienu pozīciju augstāk esošie dāņi, kuri gan aizvadījuši par vienu maču mazāk.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF