Mājinieki somi sagrauj britus un nodrošina vietu ceturtdaļfinālā (VIDEO)

Ceturto uzvaru Somijā notiekošajā pasaules čempionātā izcīnījusi turnīra mājiniece Somija, kas šodien B apakšgrupas dienas pirmajā mačā ar 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) sagrāva Lielbritānijas hokejistus.

Somijas izlasi vadībā jau mača septītajā minūtē izvirzīja aizsargs Niklass Frimans, bet pēc nepilnām piecām minūtēm aizsargs Jūso Hietanens dubultoja mājinieku pārsvaru un panāca jau 2:0.

Otrajā trešdaļā somi guva vēl divus vārtus. Turklāt tas notika ar ļoti īsu intervālu. 27. minūtē precīzs bija Somijas valstsvienības kapteinis Valteri Filpula, bet pēc 107 sekundēm līdzjutējiem lika uzgavilēt Džoels Armija.

Pēdējā periodā Lielbritānijas izlases vārtos ielidoja vēl divas ripas. 50 minūtē ar gūtiem vārtiem izcēlās Saku Menalanens, bet 56. minūtē Toni Rajala panāca 6:0 un uzstādīja mača galarezultātu. Mājinieki somi izcīnīja ceturto uzvaru turnīrā un nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā.

Ar piecās spēlēs izcīnītiem 13 punktiem Somijas valstsvienība šobrīd ieņem pirmo vietu B apakšgrupā. Tikmēr briti piecos mačos ieguvuši tikai vienu punktu un atrodas pēdējā pozīcijā B apakšgrupā.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF