Mājinieki somi iemet trīs vārtus vairākumā un sakauj ASV (VIDEO)

Lieliski savās mājās notiekošo pasaules čempionātu turpina Somijas izlase, kas šodien B apakšgrupas vakara mačā ar 4:1 (1:0, 3:0, 0:1) pārspēja ASV valstsvienību un svinēja trešo uzvaru trijās aizvadītajās spēlēs.

Mikaels Granlunds, realizējot skaitlisko vairākumu, 17. minūtē izvirzīja somus vadībā ar 1:0, bet izšķirošo pārsvaru mājinieki ieguva otrajā trešdaļā.

Laika posmā no 25. līdz 31. minūtei Somijas izlase guva trīs vārtus. Divas no trim ripām mājinieki iemeta piecu minūšu vairākumā, kurā izcēlās Valteri Filpula un Sakari Manninens. Savukārt vēlāk formātā četri pret četriem precīzs bija aizsargs Miko Lehtonens.

Pēc tam rezultāts ilgu laiku vairs nemainījās. Somijas valstsvienības vārtsargs Jusi Olkinuora bija ļoti tuvu sausās spēles aizvadīšanai, tomēr pamatlaika izskaņā ielaida vienu ripu. 98 sekundes pirms spēles beigām viņu pārspēja Alekss Galčenjuks, kurš panāca 1:4.

Mājinieki izcīnīja pārliecinošu uzvaru un svinēja trešo panākumu trijās spēlēs. Ar trijos mačos izcīnītiem deviņiem punktiem somi ir nostiprinājušies B apakšgrupas līderpozīcijā. Tikmēr amerikāņi piedzīvoja pirmo zaudējumu trijās aizvadītajās spēlēs.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF