Lielbritānija atspēlējas no 0:3 un atņem punktu Latvijas nākamajai pretiniecei Norvēģijai (VIDEO)

Pirmo uzvaru 2022. gada pasaules hokeja čempionātā Somijā izcīnījusi Latvijas valstsvienības nākamā pretiniece Norvēģija, kas šīs dienas B apakšgrupas pirmajā mačā smagā cīņā vien pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (1:0, 2:0, 0:3, 0:0, 1:0) pārspēja Lielbritānijas valstsvienību.

Norvēģijas izlase pirmajā trešdaļā dominēja un britiem pa saviem vārtiem atļāva izdarīt tikai vienu metienu. Norvēģi mača rezultātu gan atklāja vien 17. minūtē, kad precīzs bija Andreass Klavestads. Otrajā trešdaļā Norvēģijas valstsvienības kapteinis Matiass Olimbs divreiz realizēja skaitlisko vairākumu un panāca 3:0.

Briti gan nepadevās un pēdējā periodā, gūstot trīs vārtus nedaudz vairāk nekā trīs minūšu laikā, fantastiskā veidā atspēlējās. Atspēlēšanos 53. minūtē ievadīja Roberts Douds, pēc 38 sekundēm rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Brets Perlīni, bet izlīdzinājumu nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām panāca Marks Ričardsons.

Atlikušajā laikā pamatlaika rezultāts vairs nemainījās. Arī papildlaikā nevienai no izlasēm neizdevās izraut uzvaru. Līdz ar to sekoja pēcspēles metienu sērija. Tajā norvēģi, realizējot divus bullīšus, tomēr nodrošināja panākumu un izcīnīja pirmo uzvaru šī gada pasaules čempionātā – 4:3. Tikmēr Lielbritānija izcīnīja pirmo punktu turnīrā.

Nākamo spēli Norvēģijas hokejisti aizvadīs jau rīt, pulksten 16:20 tiekoties ar Latvijas valstsvienību. Savukārt britiem rītdien būs brīvdiena. Nākamā spēle Lielbritānijas izlasei paredzēta otrdien pulksten 20:20 pret Zviedrijas hokejistiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF