Dānija PČ ievadā sarauj gabalos Kazahstānu (VIDEO)

Ar ļoti pārliecinošu sniegumu 2022. gada pasaules hokeja čempionātu Somijā uzsākusi Dānijas izlase, kas turnīra pirmajā mačā šodien ar 9:1 (3:0, 4:0, 2:1) sarāva gabalos Kazahstānas valstsvienību. Uzvarētāju rindās ar trim gūtiem vārtiem jeb ”hat-trick” izcēlās Joahims Blihfelds.

Dāņi pamatus uzvarai ielika jau mača pirmajās piecās minūtēs, kurās panāca pārliecinošo 3:0. Dānijas izlases sastāvā ar precīziem metieniem mača ievadā izcēlās Patriks Bjorkstrands, Fēlikss Šēls un Joahims Blihfelds.

Otrajā trešdaļā dāņi sabēra vēl četras ripas pretinieku vārtos un panāca jau pavisam graujošo 7:0. Ar otrajiem gūtiem vārtiem mačā atzīmējās Blihfelds, bet pirmoreiz precīzi bija Fredriks Storms, Julians Jākobsenss un Olivers Larsens.

Savukārt pēdējā trešdaļā Dānijas valstsvienība guva vēl divus vārtus. Trešā perioda ievadā izcēlās Peters Regins, bet trešdaļas turpinājumā sev ”hat-trick” noformēja Blihfelds, panākot 9:0 un kļūstot par pirmo hokejistu, kurš šajā pasaules čempionātā vienā mačā ir atzīmējies ar trim vārtu guvumiem.

Dānijas izlases vārtsargs Sebastians Dāms bija tuvu sausajai spēlei, taču pamatlaika priekšpēdējā minūtē, spēlējot mazākumā, viņu pārspēja Kirils Savickis, kurš izglāba Kazahstānas izlasi no sausā zaudējuma – 1:9.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF