Tiesnesis nepamana sodu, Slovākijas izlase pārsteidz ASV un izcīna vietu pusfinālā

Pekinas olimpisko spēļu ceturtdaļfināla mačā Slovākijas vīriešu hokeja izlase ar rezultātu 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos izcīnīja uzvaru pār ASV hokeja izlasi.

Pirmajā periodā rezultātu atklāja jaunais slovāku talants Jurajs Slafkovskis, kurš piecos mačos Pekinas spēlēs paspējis izcelties ar pieciem vārtu guvumiem. Pēdējā perioda minūtē Niks Aburese izlīdzināja rezultātu.

Sems Hentgess otrajā periodā izvirzīja vadībā ASV komandu. Trešā mača nogriežna beigās tiesneši nepamanīja Slokākijas izlases hokejista noraidījumu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju, kas ļāva Marekam Hrivikam izlīdzināt mača rezultātu 44 sekundes pirms trešdaļas beigām.

Papildlaikā vārti netika gūti, bet vienīgo metienu uzvarētāja noskaidrošanas sērijā realizēja Omskas “Avangard” uzbrucējs Peters Čehlāriks.

Slovākija olimpisko spēļu pusfinālā cīnīsies pirmo reizi kopš 2010. gada, kad Vankūverā komanda ierindojās ceturtajā vietā. Pusfinālā Slovākijai pretī stāsies Krievijas Olimpiskās Komitejas (KOK) izlases un Dānijas ceturtdaļfināla mača uzvarētājs.