Somijas izlase noslāpē slovāku uzbrukumu un tiek finālā

Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra pusfinālā Somijas valstsvienība lieliski darbojās aizsardzībā un ar rezultātu 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Slovākijas izlasi, iekļūstot finālā.

Vienīgos vārtus pret vārtsargu Somijas izlase guva pirmajā periodā. To perioda otrajā pusē iespēja Ufas “Salavat Yulajev” uzbrucējs Sakari Manninens.

Gan Somijas, gan Slovākijas izlase aizvadīja lielisku aizsardzības maču, tomēr slovākiem pārspēt Somijas izlases vārtsargu Harri Seteri neizdevās. Tukšos vārtos punktu mačam pielika Latvijas izlases vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētās Langnavas “Tigers” komandas uzbrucējs Harri Pesonens.

Patriks Ribārs atvairīja 25 no 26 Somijas izlases metieniem, bet Harri Seteri atika galā ar visiem 28 Slovākijas valstsvienības raidījumiem.

Finālā Somijas izlase tiksies ar Zviedrijas un Krievijas Olimpiskās komitejas izlašu cīņas uzvarētāju.